Hlášení městského rozhlasuPoslední hlášení ze dne 25. - 26.5.2016

Zobrazit archiv všech hlášení

ZobrazitPřehrát

Stáhnout hlášení ve formátu WAV.

Městské muzeum Holešov srdečně zve na komentovanou prohlídku výstavy Sv. Jan Sarkander, farář holešovský (1576 – 1620) -  Život – smrt – úcta. Výstavou provází Mgr. Ondřej Machálek, správce muzea. Prohlídka pro veřejnost se uskuteční  ve čtvrtek 26. května 2016 od 16.30 hodin. Setkání v místě konání výstavy, zadní sály zámku Holešov. Vstup volný. Pro organizované skupiny muzeum nabízí komentované prohlídky i v jiných termínech po předchozí domluvě se správcem muzea na tel. 739 245 336 nebo mail: machalek@mks-holesov.cz"

V sobotu 28. května od 13,30 hodin se v holešovské Art uličce (tedy spojnici mezi Masarykovou a Partyzánskou) uskuteční další akce s možností namalovat si obrázek. Hrát bude odnož holešovské skupiny Los Perdidos a to El Chupacabra  oblíbené skladby z džunglí a pamp Latinské Ameriky či polopouští horkého Španělska.

Dětský den, pořádaný  střediskem TY-MY  se koná v neděli 29. května od 14,00  v zámecké zahradě. Na pořadu je pohádková zahrada – dobrodružná cesta s pohádkovými postavičkami, vystoupení pěveckého sboru Střední pedagogické školy Kroměříž od 14,30 hodin, koncert Pavla Nováka – Dětem a vystoupení kroužků TyMy od 15,00 hodin  a spousta dalších atrakcí. Vstup volný, v případě nepříznivého počasí akce proběhne v zámeckých arkádách a koncert Pavla Nováka ve velkém sále zámku.

Klára a Michal Šuráňovi ve spolupráci se spolkem Každý může pomáhat srdečně zvou všechny občany na vernisáž výstavy „Hranice světla“, která se koná v neděli 29. května 2016 v kinokavárně Cinema Café Holešov od 16. hodin. Uvidíte soubor netradičních portrétních fotografií se zaměřením na krásu dlouhých vlasů. Přijďte potěšit své oči a osvěžit mysl!

Den dětí v TyMy se koná  ve středu 1.6. na zahradě TyMy. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, hry a dílničky.

Zveme Vás na Historické dny, které se budou konat ve dnech 4. a 5.června  na nedaleké tvrzi Kurovice. Budete mít možnost shlédnout průvod a vystoupení více než 150 účinkujících v dobových kostýmech. Na pořadu je šerm, hudba, tanec. Tvrz navštíví také vévoda Valdštejn. Akce je organizována za účelem podpory jedné z nejvýznamnějších památek v našem regionu.

Holešovská firma ELKO EP  srdečně zve na Den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 4.6.  v době od 9,00 do 12,00 hodin. Jde o jedinečnou příležitost prohlédnout si chod firmy a na vlastní oči vidět, jak vznikají výrobky časových relé, schodišťových automatů, bezdrátového ovládání  i sofistikovaného systému inteligentní elektroinstalace iNELS. Součástí je také dětský den v areálu firmy.

Finanční úřad pro Zlínský kraj oznamuje veřejnosti, že Územní pracoviště v Holešově bude od 30. 5. 2016 přemístěno do budovy na ulici Pivovarská 1419 (bývalý Dům pionýrů – střední škola). Z důvodu stěhování bude územní pracoviště v dosavadním sídle na nám. Dr. E. Beneše 59 od 24. 5. 2016 do 27. 5. 2016 pro veřejnost uzavřeno. Dne 23. 5. 2016 bude na původní adrese  v provozu pouze podatelna úřadu, a to od 8.00 do 17:00 hodin. Od 30. 5. 2016 bude Územní pracoviště v Holešově již plně v provozu na nové adrese Pivovarská 1419,  Holešov a bude otevřeno pro veřejnost v běžných úředních hodinách.

 

AnketaBudeme rádi za Vaše názory

Zúčastníte se v červnu dvou největších holešovských akcí v zámecké zahradě (Regata, Drásal)?

  • Ano, obou.

  • Ano, alespoň jedné.

  • Možná.

  • Asi se nezúčastním.

  • Rozhodně se nezúčastním.

Celkem hlasovalo respondentů: 234

  • Pokart
TOPlist