Hlášení městského rozhlasuPoslední hlášení ze dne 28.7.2016

Zobrazit archiv všech hlášení

Zobrazit

Stáhnout hlášení ve formátu WAV.

Zítra, tedy v pátek  29.července  proběhne čtvrtý  den Festivalu židovské kultury Ha-Makom Holešov.  Čtvrtý  festivalový den zahájí od 14,30 pokračování minikurzu hebrejštiny  pro veřejnost  Achaba Heidlera s názvem „Symbol a písmeno“ tentokrát na židovském hřbitově, kde si ukážeme čtení židovských nápisů v praxi.   Od  16,00 hodin se v synagoze uskuteční přednáška  "Mírový proces mezi Státem Izrael a arabským světem od roku 1948 do roku 1982“, kterou přednese  vojenský historik ing. Jaromír Vykoukal se svojí manželkou Ladou pod záštitou  Klubu  vojenské historie Dukla z Prostějova .  V 17,30 potom začne  komentovaná prohlídka  „Za tajemstvím synagogy“  s historikem Ing. Karlem Bartoškem a hebraistou Achabem Haidlerem.  Tradiční koncert při svíčkách začne v synagoze ve 20,00 hodin  a to koncertem  „Židovské housle Alexandera Shonerta“. Vystoupí houslový virtuoz  Alexander Shonert a na klavír jej doprovodí Natalija Shonertová. Na programu budou skladby židovských skladatelů. Po skončení koncertu bude zhruba ve 21,30 hodin následovat „Šábes“ -   přijetí šábesu – setkání při svíčkách s meditací a zapálením svíčky  při krásné hudbě Gustava Mahlera.

Další zpráva

Tuto sobotu 30. července proběhne  na hřišti Střelnice pohárové utkání v rámci MOOL CUPu s bývalým účastníkem 1. Ligy, mužstvem Sigma Olomouc. Přijďte podpořit holešovské fotbalisty.

Další zpráva

Holešovský leteckomodelářský klub Čmelák pořádá v sobotu 6. a v neděli 7. srpna  18. ročník  Čmelák model show, která se uskuteční na modelářském letišti za Větřákem napravo od cesty na Martinice za jahodovým polem. Návštěvníci budou moci vidět unikátní letecké modely na stojánce i v letu. O občerstvení bude postaráno a co je velkou novinkou – vstupné bude dobrovolné a parkování zdarma.

 

AnketaBudeme rádi za Vaše názory

Sledujete na webových stránkách města videozáznamy jednání Zastupitelstva města Holešova?

  • Ano, sleduji každé zastupitelstvo pravidelně a celé.

  • Ano, sleduji každé zastupitelstvo, ale zběžně.

  • Občas se na některý videozáznam podívám.

  • Ne, účastním se přímo jednání.

  • Ne, videozáznamy nesleduji vůbec.

Celkem hlasovalo respondentů: 142

TOPlist