Titulní strana  »  Město Holešov  »  Zámek

Zámek Holešov

Střep hrnce potvrzuje osídlení

Holešov (RS) - Kameninový střep hrnce asi ze 14. popř. 15. století nalezl archeolog Mgr. Jiří Janál ve vykopané šachtě u západní zdi zámku. Výkop provedli zpracovatelé projektové dokumentace na zajištění statiky zámku, aby zjistili způsob provedení základů stavby. Podle J. Janála dokazuje jeho nález osídlení místa současného zámku již ve středověku - jedná se o část hrnce vytvrzeného na pomalootáčkovém hrnčířském kruhu. Ty se u nás používaly do 15. století. Všeobecně se předpokládá, že právě v severozápadní straně zámku a předzámčí stávala středověká tvrz. Na části jejích základů zámek také stojí.


 

Zámek Holešov - Výzva pro pamětníky a sběratele

Holešov - Město Holešov vyzývají a žádá všechny pamětníky, sběratele i ostatní příznivce, zdali by neposkytli či nenabídli materiály týkající se zámku pro doložení podoby významné památky v určitých obdobích. Jedná se o krátkodobé zapůjčení těchto věcí. Ty jim budou obratem po zdokumentování vráceny.

Jde o fotografie, pohlednice a dopisnice, obrázky, kresby, plány, ale i vzpomínky a další, i na první pohled nezajímavé věci a dokumenty. Tyto materiály poslouží pro vytvoření představy o vývoji a historii zámku a přilehlého parku a tím i pro zpracování nových dokumentů pro obnovu a zprovoznění celého areálu.

Informace - spojení: odbor kultury MěÚ Holešov, Masarykova 628, 769 17 Holešov, tel.: 573 521 550 (552), mobil: 604 949 965.

RS

 

TOPlist