Hlášení městského rozhlasuPoslední hlášení ze dne 31.8. a 1.9.2016

Zobrazit archiv všech hlášení

ZobrazitPřehrát

Stáhnout hlášení ve formátu WAV.

Dožínky mikroregionu Holešovsko proběhnou tento víkend. V sobotu 3. září se od 9,00 v zadní části zámecké zahrady uskuteční mezinárodní parkurové závody moravsko-slovenského přátelství „O pohár starosty města Holešova“ a na nádvoří zámku  se od 15,00 do 21,00 hodin uskuteční dožínková veselice, k tanci a poslechu bude hrát krojovaná dechová muzika Moravská Veselka ze Sušic u Přerova. Vstupné  je 50,-  Kč, pro krojované zdarma. V neděli 4.září budou dožínkové slavnosti zahájeny krojovaným dožínkovým průvodem, který vyjde od zámecké  Zemanovy kovárny kolem zámku k farnímu kostelu v 9,00 hodin. V 9,30 bude následovat dožínková mše sv. Od 8,00 do 18,00 hodin se ve Smetanových sadech uskuteční dožínkový řemeslný jarmark, v 11,30 budou ve Smetanových sadech Dožínky slavnostně zahájeny a od 11,40 do 18,00 hod, zde proběhne bohatý kulturní program, který zahájí hanácký mužský sbor ROVINA z Olomouce a dále  budou účinkovat soubory z Holešova a ostaních obcí mikroregionu Holešovsko – folklorní soubor Zrníčko z Holešova, folklorní soubor Maminy s dětmi z Martinic, Ludslavský sbor, Holešovská muzika, Valašský krúžek písní a tanců Rusavjan, folklorní soubor Jabloňka Martinice, scholy z Rymic a Holešova a na závěr holešovský Bušek Band. Vrcholem programu bude vystoupení imitátora Václava Faltuse a iluzionisty Aleše Krejčího. Program bude uvádět moderátor Zdeněk Štokman. Kromě vlastního kulturního programu bude dožínky Holešovska doprovázet řada dalších akcí – v zámecké Zemanově kovárně proběhne výstava Příběh chleba, v souvislosti s ní budou v kovárně navazující programy a dílničky pro děti i dospělé, své řemeslo zde předvede i kovářský mistr. U zámku budou vystaveny historické i současné traktory a další zemědělská technika, na hřišti u 1. Základní školy u Smetanových sadů bude výstava drobného i velkého hospodářského zvířectva a muzejních zemědělských exponátů. Na hřišti u 2. Základní školy u Smetanových sadů budou potom atrakce pro děti – kolotoče, skákací hrad a další, děti bude vozit po Holešově jak vláček Pacifik, tak i kočár s koňmi. Ve Smetanových sadech bude pestrá nabídka občerstvení – své výrobky zde představí nově otevřený záhlinický pivovar i minipivovar Maxmilián Kroměříž, domácí minipivovar z Roštění, široký sortiment alko, nealko nápojů a specialit nabídne Agrodružstvo Roštění, Bistro Rymice, restaurace u Černé kaple i stánek farníků z Holešova a další pohostinská zařízení.

V pátek 2. září a v neděli 4. září se v Količíně uskuteční Hody andělů strážných Količín 2016. V pátek od 20,00 proběhne taneční zábava se skupinou PRESS, v neděli v 9,00 bude budíček, od 10,30 hodin mše sv. v obecním parku a od 13,30 hodin hodová zábava  ve sportovním areálu – k tanci a poslechu bude hrát kapela Dúbravanka, jsou připraveny vyjížďky na koních, bohaté občerstvení a další atrakce.

Nábor nových hráčů do fotbalové školičky SFK ELKO Holešov proběhne v pondělí dne 5. září od 16,00 hodin na fotbalovém hřišti Všetuly, V letošním roce se nábor týká dětí narozených v roce 2010 a mladších, trénovat se bude každé pondělí a středu od 16,00 hodin ve Všetulích.

AnketaBudeme rádi za Vaše názory

Myslíte, že by si holešovský krytý bazén zasloužil rekonstrukci?

  • Ano, celkovou rekonstrukci

  • Ano, pouze nutné opravy

  • Nevím

  • Ne

Celkem hlasovalo respondentů: 0

  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
TOPlist