Setkání neziskových organizací města

V pátek v podvečer na Městském úřadě Holešov proběhlo již 4. Setkání neziskových organizací města Holešova. S touto aktivitou začala Komise pro neziskový sektor Rady města Holešova pod vedením svého předsedy Bc. Jakuba Šneidra. Letošního setkání se zúčastnilo přes třicet zástupců spolků. Zástupci jednotlivých spolků jsou zde informováni o možnosti čerpání dotací v rámci Fondu kultury, sportu a vzdělávání, o termínech podávání žádostí, vyúčtování, o povinných přílohách a dokladech, či o dalších důležitých spolkových záležitostech.

Letos si připravil vedoucí odboru kultury, školství a památkové péče Mgr. Chvátal stručnou informaci o nových povinnostech spolků, které souvisí se spolkovým rejstříkem, s rejstříkem sportu, se zákonem o účetnictví a s hodně diskutovaným GDPR.

Po těchto informacích ze strany města měli zástupci spolků v diskuzi možnost přednést své podněty, námitky či zkušenosti ze spolkového života. Doufáme, že tato setkání pomohou spolkům v jejich činnosti, pomohou sdílet jejich zkušenosti či navazovat spolupráci s jinými subjekty.

Mgr. Ilona Augusti

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star