Holešov navštívil Ulrich Habsbursko-Lotrinský

V úterý 15. listopadu Holešov navštívil Ulrich Habsbursko-Lotrinský z Rakouska, který je bratrancem současného následníka císařsko-královského trůnu Karla Habsbursko-Lotrinského.
Ulrich Habsbursko-Lotrinský před několika lety kandidoval na post spolkového prezidenta za tamní stranu zelených. Nyní pokračuje v aktivitě posledního habsburského císaře Karla I. Když se totiž Karel I. vzdával v roce 1918 trůnu, chtěl, aby se konalo referendum, ve kterém by lid rozhodnul, jestli si přeje monarchii nebo republiku. Referendum se nakonec neuskutečnilo a Ulrich Habsbursko-Lotrinský nyní prosazuje, aby se přece jen nyní konalo.

V Holešově se Ulrich Habsbursko-Lotrinský, kterého doprovázela sympatická choť, setkal se starostou města, zástupci radnice a místními historiky. Návštěvu provázela velmi příjemná a přátelská atmosféra. Hosté poobědvali v zámecké restauraci, poté si prohlédli synagogu, židovský hřbitov a zámek. Odpoledne byl hostem přednášky František Josef I. a jeho odkaz současné střední Evropě.

Jana Rohanová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star