Městský Den učitelů

Ve velkém sále holešovského zámku se sešli ti, kterým s klidným srdcem dennodenně přenecháváme své ratolesti. Sešli se ti, kteří jim dennodenně přenechávají obrovský kus svého srdce i energie. Sešli se ti, kteří mají lví podíl na tom, jakými lidmi naše děti jsou a budou. Sešli se pedagogové holešovských škol, školek a školských zařízení.


Při příležitosti oslavy Dne učitelů byli někteří z nich oceněni za svoji svědomitou a náročnou práci. Zastupitelé města předali pamětní listy, drobné dárky a květiny 14 dámám, působících v našem školském systému. Oceněny byly: Mgr. Jarmila Růžičková, Mgr. Jana Dohnalová, Mgr. Blanka Nevařilová, Libuše Kolomazníková, Mgr. Andrea Krejčí, Mgr. Terezie Indráková, Martina Kotasová, Dagmar Sadilová, Jarmila Ehrlichová, Bc. Alena Kotoučková, Jana Hyánková, Ing. Bc. Barbora Winklerová, Marie Javoříková a Mgr. Lucie Bakalová. Oslavu Dne učitelů zpestřily soubory SVČ Tymy s rozmanitým hudebním a tanečním pásmem.


Učitelské povolání (a mnohdy také životní poslání) není snadné, sám starosta města názorně předvedl, čím vším učitelé musí být, a co vše musí splňovat a dodržovat. Potýkají se s nástrahami legislativy, výstřelky žáků a někdy i rodičů. Stále ale mají dostatek sil věnovat se svému povolání naplno, předávat vzdělání a tím tak zapsat nesmazatelné stopy do nitra našich dětí. Pedagogové si zaslouží náš neskonalý obdiv.


Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star