Holešovský talent 2019

V sobotu 9. března 2019 se konal ve Středisku volného času – TYMY Holešov galavečer IX. ročníku talentové soutěže „HOLEŠOVSKÝ TALENT 2019“. Do finále se probojovalo celkem 19 vystoupení z různých oborů. Hrálo se na hudební nástroje, zpívalo a tančilo atd..
Celé soutěžní klání hodnotila odborná porota, která byla letos sedmičlenná Zasedli v ní – paní poslankyně Alena Gajdůšková, Eva Kožíková, Jarmila Růžičková, Barbora Kocmanová, pan Mirek Řeha, Jiří Kuhl a Jarmila Vaclachová. Slavnostní galavečer moderoval pan Zdeněk Štokman.
Galavečer zahájila choreografie s jarním tématem „Pampelišky“. Poté následovala další plejáda vystoupení. Dvouhodinový program byl velmi pestrý, taneční vystoupení střídal zpěv, gymnastika, sólová hra na hudební nástroj, ale také parkour a vystoupení hudebních skupin. Diváci i porota si přišli na své. Po dlouhé a uvážlivé poradě poroty bylo rozhodnuto.
Holešovský talent 2019 vyhrála desetiletá interpretka Sabina Drábková z Holešova, která uchvátila porotu i diváky svou hrou na klavír se skladbou Panna a netvor a Kolumbína tančí, obě skladby hrála zpaměti! Sabinka se holešovského talentu zúčastnila letos již počtvrté.
Na druhém místě se umístila tanečnice Gabriela Simková s tanečním sólem „Přístřeší“.
Třetí místo získali kluci z Gym parku Zlín s parkourovým vystoupením.
Všichni tito výherci získali finanční odměnu v celkové výši 2300,- Kč.
Porota udělila i zvláštní cenu hudební skupině Musical Fever a hudební skupině Piráti, dále mimořádnou cenu poroty získal Matyáš Matějka a Gymnastika Zlín. Cenu poroty za vlastní tvorbu získala hudební skupina ONMY, která soutěžila s vlastní písní „Záříš“.
Také diváci volili svůj talent. Cenu diváků získal taneční kroužek Babydance se svojí choreografií „Mimoni“.
Také všichni ostatní účastníci získali od poroty ocenění za nápad, originalitu, práci s rekvizitami, atd…
Všem mladým talentům poděkovala a poblahopřála poslankyně parlamentu ČR paní Alena Gajdůšková, která také věnovala cenu letošní vítězce Holešovského talentu 2019.
Galavečer byl plný krásných okamžiků a plný emocí. Poděkování si zaslouží všichni soutěžící, ale také publikum, které vytvořilo skvělou atmosféru.
Děkujeme městu Holešov a všem ostatním partnerům za finanční a materiální pomoc při této mimořádné akci, která podporuje talenty z různých oblastí zájmové činnosti z Holešova a širokého okolí. Máme velkou
radost, že účast v Holešovském talentu láká mladé lidi nejen z Holešova, ale i vzdálenějších míst např. z Kroměříže, Zlína, Bruntálu. Děkujeme také všem porotcům za ochotu a zvládnutí velmi nelehkého úkolu.
Věříme, že příští jubilejní desátý ročník bude stejně úspěšný jako ročníky předcházející a chtěli bychom již nyní pozvat mladé talenty k účasti na Holešovském talentu 2020.

Mgr. Jarmila Vaclachová, SVČ Holešov

Fotogalerii průběhu galavečera si můžete prohlédnout na následujícím odkazu - https://tymy-centrum.rajce.idnes.cz/HOLESOVSKY_TALENT_2019_galavecer/

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star