Městský Den učitelů 2019

Tradiční slavnostní ocenění pracovníků v holešovském městském školství se uskutečnilo již pojedenácté ve velkém sále holešovského zámku, a to v úterý 26. března 2019. Na základě návrhů holešovských škol a školských zařízení schválila Rada města Holešova udělení Pamětních listů v deskách devatenácti zaměstnancům ve školství jako výraz ocenění a vyzdvižení jejich zásluh. V rámci slavnostního podvečera je převzali z rukou starosty města Mgr. Rudolfa Seiferta a místostarosty města Ing. Pavla Karhana. Oceněným přišli popřát i zástupci vedení z jednotlivých škol a školských zařízení.


Z 1. Základní školy Holešov byly oceněny Mgr. Jana Kučerová, Mgr. Pavla Obdržálková a Aneta Lochmanová, z 2. Základní školy Holešov byli oceněni Mgr. Kateřina Zacharová, Petra Křížková, DiS. a Petr Kojecký, z 3. Základní školy Holešov Mgr. Petra Stárková, Mgr. Veronika Cholastová, Mgr. Ida Bechníková, Alena Krejčí a Eva Rákošová, z Mateřské školy Sluníčko pak Jitka Pospíšilíková a Alena Ševčíková, z Mateřské školy Radost Jana Smažilová, z Mateřské školy v Masarykově ulici Ivana Chrastinová a ze Střediska volného času Alena Starečková.
Dále byli oceněni Mgr. Ivo Junášek, ředitel 3. Základní školy Holešov, která v letošním roce slaví 45 let svého nového areálu v ulici Družby, Mgr. Helena Stoklasová a Mgr. Jarmila Vaclachová, které v letošním roce obdržely pamětní medaili ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a Bc. Alena Kotoučková, která v roce 2019 ukončuje svou mnohaletou ředitelskou činnost.


Slavnostní předávání bylo doprovázeno šesti kulturními vstupy více než 100 dětí ze Střediska volného času TyMy. Své umění předvedly nejen početné taneční formace BABYDANCE, HAPPYDANCE či SUNDANCE, folklorní soubor Zrníčko nebo hudební těleso pod vedením Michala Mináře, ale i množství jednotlivců. Rozálie Nováková a Eliška Ondrašíková zarecitovaly básně, Jiří Přikryl a Alice Krejčířová zatancovaly latinskoamerické tance, Jiří Kaďórek zazpíval píseň a Sabina Drábková zahrála na klavír.


Závěrečnou část tvořilo tradiční občerstvení a přátelské posezení zúčastněných, které proběhlo ve třech sálech zámku.

Fotografie: Mgr. Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star