Rohálovská 50ka zve na 10. ročník, zahrají i Support Lesbiens

Rohálovská 50ka zve příznivce cyklistiky na jubilejní desátý ročník. V sobotu 27.4.2019 opět obsadí bikeři Prusinovice, zahrají Support Lesbiens.

 

K letošní pozvánce na MTB Rohálovku se kromě pořadatelů připojila dvacítka známých osobností. Jejich přání a komentáře tvoří další netradiční trailer k závodu.

 

 

Rohálovská padesátka je akční trať, kde krátké a prudké stoupání střídají zábavné sjezdy a singletraily. Po startu čeká účastníky úvodní okruh zakončený rychlostní prémií. Populární je brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou. Výzvou je Vesanská rokle na 29. kilometru. Obávané je stoupání na 36. kilometru, které je zakončeno vrchařskou prémií. Působivý je i průjezd zámeckou oborou v Holešově a následný brod přes řeku Rusavu. Brod v Holešově pod Holajkou je zpestřen hudebním doprovodem a občerstvením pro diváky.

 

A jedinečností má závod více … 3 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (NEKO, Sokol Třebětice, MS Tučapy), 100 povzbuzujících regulovčíků na trati, hodnotný dárek pro předem registrované (letos kšiltovka), tombola pro závodníky. Podtitul závodu „Vaše jarní srdcovka“ již zlidověl a pořadatelský tým Vesani.cz se jej snaží každoročně naplňovat.

 

Za 9 let historie MTB Rohálovka měla 5644 účastí, průměrně 627 účastníků, 2510 různých bikerů a bikerek. 33 bikerů absolvovalo všech 9 dosavadních ročníků (z toho jedna bikerka Martina Novotná), 33 bikerů a bikerek má jednu absenci (z toho 2 dámy z Prusinovic: Mrázková a Šildová). Kdo má letos 10. účast, nemusí platit startovné jako poděkování za věrnost. Více ve statistice závodu.


Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. Závod okoření král české cyklistiky za rok 2017 dráhový reprezentant Tomáš Bábek z Dukly Brno, který v Prusinovicích pojede svůj první závod horských kol! Ozdobou závodu bude účast 2násobné juniorské mistryně světa a olympioničky Terezy Huříkové. Rekord trati 1:42:07 drží od roku 2012 Jan Jobánek a jeho případné překonání bude odměněno cenou starosty obce Prusinovice Zbyňkem Žákovským. V roce 2016 rekord o minutu odolal před vítězným Markem Rauchfussem. V roce 2017 po propršeném týdnu zvítězil v čase 1:59:57 Jan Jobánek. V minulém ročníku obhájil vítězství již 4násobný vítěz Jan Jobánek v čase 1:44:53. V ženské kategorii drží titul Krzystała-Stępień Zuzanna.


Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, který zahrnuje Rohálovskou padesátku, bikemaraton Drásal, Hostýnskou a Rusavskou padesátku.


Ještě před hlavním závodem (od 9:00) proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Závody jsou pořádány zdarma a každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny (vyhlášení ve 13:00). Na organizaci se velkou měrou podílí tým Holešovských Pokalíšků.

 

V sobotní odpoledne a večer bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí Support Lesbiens, hudebník z Walesu Dale B Williams a Železný Zekon.

 

Bikeři drží pospolu o dokáží pomoci potřebným. Letošní ročník tak bude patřit i Michalce Láníkové, ketrá bojuje s genetickým onemocněním. Michalka je napojená na dýchací přístroj s omezenou dobou pobytu bez elektrické energie a má sondu do bříška, přes kterou je vyživována. Když se výjimečně usměje, je to ten nejkrásnější pocit, který může rodina zažít v této situaci. Michalka bez své rodiny nemůže vůbec existovat a ta ji dává všechen svůj čas a sílu. „Trochu“ naší síly a financí předáme i v rámci Rohálovské padesátky.

 

Více informací na www.vesani.cz

Logo 9. ročníku Roh50 v pdfpng

Plakát 9. ročníku

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 27.4.2019):

 • 7:30 otvíráme prezentaci
 • 9:00 zahájení dětských závodů
 • 12:30 start hlavního závodu
 • 12:40 rychlostní prémie (průjezd zázemím)
 • 13:00 vyhlášení dětských závodů
 • 13:30 Železný Zekon
 • 13:50 průjezd čela závodu brodem Rusavy (pod Holajkou)
 • 14:10 očekávaný příjezd vítěze
 • 15:00 Dale B Williams
 • 16:30 vyhlášení výsledků a vítězů
 • 17:15 Support Lesbiens
 • 18:30 večerní zábava: rocková skupina Křídla & Dale B Williams

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star