Stadion Míru slavnostně otevřeme 1. května atletickým závodem

Čtyři roky připravovanou investicí bylo vybudování staronového atletického areálu na Stadionu Míru. Na rekonstrukci atletického oválu se podařilo získat dotace ve výši 17 250 000 Kč. Nositelem dotace je Atletika Holešov, která má areál stadionu ve výpůjčce a bude jej jistě nejčastěji využívat. Celkové náklady přesáhly 25 milionů korun, město poskytlo částku kolem 10 milionů korun a také přidalo 800 tisíc na již zmíněné dobudování vedení elektřiny a vybudování patek pro případné osvětlení. Toalety pro veřejnost již byly zrekonstruovány, letos proběhne oprava šaten, díky které vzniknou 4 samostatné šatny se sociálním zařízením, a také zřízení klubovny.

Pro akci rekonstrukce objektu šaten a klubovny na stadionu Míru v Holešově byli v souladu s „Pravidly pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu“ na základě podaných nabídek vybráni dodavatelé všech prací. O elektroinstalaci se postará společnost Kamil Zapletal za cenu 420 tisíc, pro stavební část byla vybrána společnost Petr Podola za cenu 2 miliony a 270 tisíc, úpravu komunikací provede za cenu 380 tisíc společnost Topič, s. r. o., stejně jako instalatérské práce, které si vyžádají částku 1 milion 640 tisíc korun. Práce již byly zahájeny.

 

Do konce měsíce dubna probíhá na atletickém stadionu zkušební provoz. Sportovci, ať už členové Atletiky nebo z řad veřejnosti, mají tedy už od podzimu možnost vyběhnout na tartanový povrch. Využití travnaté plochy zatím nebylo umožněno, v závislosti na počasí a na vitalitě trávníku bude povoleno snad po slavnostním otevření areálu, které je naplánováno na 1. května. V rámci programu bude možné sledovat všechny atletické disciplíny v podání místních atletů i účastníků z dalších oddílů, kteří do Holešova dorazí na Atletický závod. Veřejnost se může taktéž zapojit a to při závěrečném společném závodu na 3000 metrů. Tímto jsou všichni běžci, kteří běhají jen pro radost, srdečně zváni na zkoušku tartanu a poměření fyzičky s ostatními běžci i závodníky.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star