Rohálovskou padesátku ovládl Ital Cattaneo

Rohálovská padesátka v letošním roce slaví kulaté výročí. Tento oblíbený stylový závod se letos jel už podesáté a všichni opravdoví „srdcaři“, kterých je více než 30, byli za účast na všech ročnících náležitě odměněni. Hlavní závod byl zahájen popěvkem "Mnoga ljeta, zdravi byli, mnogaljeta, živijó", který spontánně zazněl z úst předjezdce na „krosce“ Ladislava Raaba.

Na start hlavního závodu se postavilo 694 neohrožených závodníků. Vedle sebe startovali profesionálové, kterým šlo samozřejmě o co nejlepší výsledek, a hobby jezdci, kteří si přijeli závod hlavně užít. „Po loňském horkém dni jste si přáli 15 stupňů, tak jsme vám to letos zařídili,“ vítal všechny závodníky Martin Koplík – hlavní pořadatel. Následně vyslovil přání, aby si závod všichni užili, byli opatrní, a ve zdraví se sešli v cíli.

Po výstřelu z napoleonského děla se „bajkeři“ vydali na zahajovací kolečko, na kterém se bojovalo o rychlostní prémii. Pro tu si nakonec přijel Petr Šťastný. Celkovým vítězem hlavního závodu se stal Ital Johnny Cattaneo. Na trati jezdce čekalo několik změn, například v Dobroticích byla trať upravena tak, že se závodníci úplně vyhnuli hlavní silnici. Letos bylo také upuštěno od průjezdu kravínem, aby bylo eliminováno riziko šíření brucelózy. Aby to ale závodníkům nebylo líto, čekaly na ně kravičky umělé, alespoň pro navození atmosféry. Ta byla skvělá po celou dobu konání akce – od ranních dětských závodů, přes hlavní závod až k hudebnímu a doprovodnému programu. Velkému zájmu se těšil koncert kapely Support Lesbiens i vystoupení kytaristy a hudebníka Dále B Williamse.

Také letos Rohálovská 50 pomáhala. Na těžce nemocnou Michalku z Holešova se vybralo 43 308 Kč. Do kasičky jste přispěli 30 108 Kč, soutěž Raabchňap vynesla 6 200 Kč, dražba dresu 7.000 Kč. Díky vám všem.

Oslava 10. narozenin naší jarní srdcovky se povedla na jedničku, pořadatelům patří velký dík.

Hana Helsnerová

On-line výsledky 10. ročníku Rohálovské padesátky zde:

https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c2128-Detail-zavodu/atr6303-Hlavni-zavod-50km

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star