Městský stadion Míru jsme otevřeli atletickými závody

Slavnostní otevření opraveného Městského stadionu Míru bylo pojato stylově, a tak mohl stadion 1. května přivítat desítky mladých atletů, kteří se utkali v disciplínách královny sportu – atletiky. Jelikož travnatý povrch zatím nelze plně využívat, soutěžilo se v běhu a skocích do dálky a výšky. Závodili dorostenci, dorostenky, juniorky, junioři, muži, ženy, žáci, ml. žáci, ml. žákyně, žákyně a také široká veřejnost.

 

Před jedenáctou hodinou se na stadionu sešli holešovští zastupitelé v čele s panem starostou Rudolfem Seifertem a vzácní hosté, ať už z politických, společenských či sportovních kruhů. Po proslovu starosty města řekl pár slov také vedoucí holešovské atletiky Jakub Hřib a následně se slova ujal bývalý reprezentant ve skoku do výšky Tomáš Janků. „Pokud se na sportovišti závodí ještě před jeho oficiálním otevření a pokud nechybí skok do výšky, je za mě vše v pořádku, uvedl Janků s úsměvem. „Je znát, že stadion bude mít plné využití,“ dodal Janků.

Potom už se ti nejpovolanější včetně mladých atletů, vedení dodavatelské firmy a výše zmíněných ujali nůžek a slavnostně přestříhli pásku. Nechybělo ani závěrečné požehnání místního děkana Jerzyho Walczaka, který mládeži radil, aby se sportu věnovala celým svým srdcem. „Pokud se totiž, stejně jako já, zamilujete do sportu, nebudete mít čas ani na pubertu,“ zaznělo z úst děkana.

 

Stadion Míru tak vstupuje, až na travnatý povrch, do ostrého provozu a my věříme, že bude hojně využíván jak stále se rozrůstající Holešovskou atletikou, tak i širokou veřejností. Ať dobře a kvalitně slouží svému účelu.

 

Hana Helsnerová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star