Přerušení dodávky pitné vody dne 8. 5. 2019 v Holešově - aktualizováno

Město Holešov a Vodovody a kanalizace Kroměříž oznamují, že z důvodu opravných prací na vodovodním řadu dojde ve středu 8. května k odstávce dodávky pitné vody a poklesu tlaku ve vodovodním řadu v celém městě Holešov. Důvodem je oprava hlavních vodovodních řadů v ulici Očadlíkova směrem ke středu města (Plačkov a dále) a v ul. Palackého s ulicí Nerudova.

Zahájení prací proběhne 8. května od 6 hodin ráno a předpokládá se, že celková odstávka vody proběhne od 8 hodin. Práce by měly probíhat celé dopoledne a poté - nejpozději v 16 hodin - bude dodávka vody obnovena.

Po znovuobnovení dodávek vody může z počátku dojít ke zhoršení její kvality – tj. k zákalu. Celá oblast bude tedy odkalena.

Upozornění města Holešova – odstávkou vody v uvedeném období budou zcela postiženy severní a západní části města – to znamená lokality středu města a dále směrem k severu, a také směrem k západu - sídliště Novosady, Kráčiny a Všetuly.

Ke snížením tlaku dodávky vody dojde ve východní a jižní oblasti města (např. sídliště U Letiště apod.). Do jisté míry je hraniční oblastí železniční dráha.

Pracovníci Vodovodů a kanalizací opravu naplánovali na středu 8. května z důvodu a potřeb zajištění provozu školských zařízení a firem v běžném pracovním týdnu. Proběhne tedy v den státního svátku.

Práce skutečně jsou připraveny tak, aby byly provedeny co nejrychleji a dodávka vody byla přes den co nejrychleji obnovena.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

R. Seifert

starosta

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star