V obci jel rychlostí 96 km/h

Holešov – Rekord v ne zrovna pozitivním slova smyslu zaznamenali v pondělí holešovští strážníci. Během odpoledne se v rámci své činnosti zaměřili na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Konkrétně se jednalo o úsek v ulici Zlínská (od centra města směrem k obci Martinice), kde je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h. Tento limit však nechal klidného dvaadvacetiletého řidiče vozidla značky Hyundai, který se k hlídce řídit rychlostí 96 km/h.Po odečtení schválené jednotné odchylky laserového rychloměru ve výši 3km/h je rychlost 93km/h.

Řidič se svým jednáním dopustil přestupku podle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 2 zák. č. 361/2000Sb., tím, že porušil ustanovení § 18 odst. 4 stejného zákona.

To znamená, že řidič překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci o 40km a více, a protože se jedná o závažnější přestupek, věc byla oznámena správnímu orgánu k zahájení správního řízení. Tam mu hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok. K jeho bodovému hodnocení bude také přičteno pět bodů.

Strážníci budou v měření rychlosti řidičů nadále pokračovat, a to nejen kvůli tomu, že se radarem potvrdila neukázněnost řidičů. Během jedné hodiny totiž řešili zhruba pět porušení stanovené rychlosti.

 

Jana Rohanová,

tisková mluvčí

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star