Školní časopisy pod drobnohledem poroty

Již potřetí se uskutečnila soutěž školních časopisů, kterou pořádalo Informační centrum mládeže při Středisku volného času. Do postupové soutěže, vyhlášené MŠMT, se přihlásilo celkem 12 škol z našeho kraje. Soutěž byla rozdělena na kategorie ZŠ a SŠ a v rámci kategorie ZŠ soutěžily zvlášť časopisy, které vytváří žáci pouze 1. stupně, dále časopisy, které vytváří žáci 2. stupně a ve třetí kategorii byly časopisy, které vytváří žáci 1. a 2. stupně společně.

„Tříčlenná porota, kterou tvořili novináři z Deníku, Mladé fronty a Holešovska, neměla vůbec jednoduchou úlohu. Každý časopis byl úplně jiný, v něčem specifický,“ uvedla Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ TYMY. Oproti loňskému roku byl zaznamenán obrovský posun v grafickém zpracování zpravodajů, mladí redaktoři také zařadili nápadité rubriky, které přispěly k vyšší atraktivitě časopisů. Celkově bylo porotě předloženo opravdu zajímavé počtení, navíc v hezké grafické úpravě a se všemi náležitostmi, které by časopis měl mít. I přesto, že šlo o nelehký úkol, byli vybráni vítězové krajského kola, kteří postoupí do kola celostátního a budou bojovat o co nejlepší umístění. Celostátní soutěž proběhne v listopadu v Brně.

Slavnostní vyhodnocení a předání cen se uskutečnilo 28. 5. 2019 ve SVČ TYMY. První místa obsadily redakční týmy ZŠ Rataje, ZŠ Za alejí U. Hradiště, ZŠ Unesco U. Hradiště, ZŠ a MŠ Mysločovice a SPŠ Zlín. Všem velmi gratulujeme. Po předání ocenění a věcných darů se uskutečnila beseda a workshop s novináři.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star