Házenkářské hry jako oslava 100. výročí házené v Holešově

Házená se u příležitosti oslav celého století holešovské házené po několika letech vrátila pod širé nebe. Hřiště „na staré házené“ v Americkém parku dostalo nový kabát a přivítalo házenkářské legendy, fanoušky a extraligové i dětské hráče tohoto stále více oblíbeného sportu.

 

Házenkářské hry nabídly celkem 7 utkání včetně tradičního derby s Bystřicí pod Hostýnem, odvěkým holešovským rivalem. Tomuto úvodnímu zápasu předcházela (po státní i domácí hymně v podání sólisty brněnské operety a držitele ceny Thálie Jiřího Horkého) vzájemná výměna dárků obou mužstev, čímž byl vyvrácen předpoklad vyhrocenosti tohoto utkání. Ba naopak, celé setkání se neslo ve velmi přátelském duchu. Následovala utkání extraligových celků Zubří a Brna a internacionálů ze Zlína a Holešova, zápas rodičů s dětmi a další doprovodný program.

 

Moderování se ujala dvojice Jakub Štefek a Luděk Zelenka, kteří vtipným i znalým slovem provedli všechny zúčastněné celým dnem. Hned v úvodu oslav předali slovo předsedovi klubu Liboru Krejčímu, pro kterého je házená srdeční záležitostí, a který projevil velkou radost, že házenkářské hřiště nebude „obětováno“ hřišti dopravnímu. Hosty pozdravil také starosta města Rudolf Seifert. Ten společně s dalšími zastupiteli ocenil již zmíněné házenkářské legendy. Z jeho rukou převzal pamětní list například Jan Flora, Karel Kotouček, Josef Votava a další.

 

Házená k Holešovu neodmyslitelně patří. Jde o nejúspěšnější kolektivní sport, který se kdy v Holešově hrál. V současné době, zdá se, nabral jako už mnohokrát předtím nový dech. Velice úspěšně se buduje a upevňuje silná mládežnická základna. Žáci i dorost poctivě zaplňují tělocvičnu a pilně trénují, aby mohli co nejlépe reprezentovat nejen sami sebe, ale také sportovní kolektiv a v neposlední řadě také město. Za to jim patří velké uznání a dík.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star