Dopravní omezení při Holešovské Regatě a Bikemaratonu Drásal

Je třeba se připravit a vnímat částečná dopravní omezení, která je třeba realizovat ve vztahu k pořádání dvou velkých, mezinárodních sportovně-kulturně-společenských setkání. Rodinný festival Holešovská Regata se letos uskuteční ve dnech 21. a 22. června v zahradách zámku Holešov. Vrcholný závod horských kol Bikemaraton Drásal Čes. spořitelny - zařazený do seriálu „Kolo pro život“ - proběhne tentokrát v jednom dnu – a to v sobotu 29. června.

„Stejně jako v předcházejících ročnících také letos očekáváme vysokou návštěvnost a rádi bychom zdůraznili, že tato organizační opatření děláme hlavně pro bezpečnost jak návštěvníků, tak také obyvatel Holešova. Tímto bych jim chtěl zároveň velmi poděkovat za jejich trpělivost v době konání festivalu,“ uvedl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Všechna dopravní opatření pořadatelé festivalu připravují ve spolupráci s Policií ČR a také městem Holešov. Důvody jsou jasné – plynulý průběh festivalu, zajištění bezpečnosti diváků i obyvatel Holešova a zamezení kolapsu dopravy.

Od pátečních 15:00 hodin až do neděle 6:00 hodin budou úplně uzavřeny ulice Zámecká, ulice Partyzánská, náměstí F. X. Richtera a ulice Bezručova. Ulice Zámecká bude určena pouze pro pěší přístup diváků k pokladnám a hlavnímu vstupu do areálu. Ulice Bezručova bude uzavřena a vyhrazena pro parkování diváků, vjezd do této ulice bude možný pouze ve směru od centra Holešova. Ve směru od Bystřice p. H. bude ulice uzavřena úplně. Stejně tak bude uzavřeno pro motoristy Náměstí F. X. Richtera. ulice Partyzánská, která částečně bude sloužit k parkování, bude průjezdná pouze jednosměrně od ulice Pivovarské směrem na Bystřici. Motoristé budou moci používat objízdnou trasu po obchvatu Holešova a ulicích Osvobození a Masarykova.

Pro návštěvníky festivalu, kteří přijedou auty, pořadatelé připravili záchytné parkovací plochy po nájezdu z ulice Pivovarská, a to: u ulice Partyzánská, v blízkosti holešovského koupaliště a také přilehlého parku. Nájezd vozidel v těchto místech bude striktně řízen pořadateli. Po naplnění těchto parkovacích kapacit budou ostatní motoristé směrováni na veřejné parkovací plochy v širším okolí v Holešově. Využijte např. i parkoviště „za poliklinikou“ apod.

 

Bikemaraton Drásal

Podobné dopravní omezení bude realizováno o týden později, tedy při pořádání Bikemaratonu ČS Drásal.

Tato vrcholná a unikátní mezinárodní sportovní akce ale rozšiřuje dopravní omezení o to, že veškeré starty závodů budou probíhat tradičně z náměstí Dr. E. Beneše (od 5.45 po 13 h.). Náměstí proto bude uzavřeno od pátku večera (28. 6.) do sobotní asi 14. hodiny (29. 6.).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na nezapomenutelné zážitky při těchto úžasných setkáních.

R. Seifert

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star