Devátý ročník Holešovské Regaty nepřekazila ani průtrž mračen

Letos už podeváté vyplula Holešovská Regata, opět ve velkém stylu a s úžasnou atmosférou. Tu dokáže vykouzlit nejenom pestrý program, ale také kvalitní organizace a v neposlední řadě také prostředí, ve kterém se rodinný festival odehrává. Zámecká zahrada v Holešově totiž nabízí jak prostor pro odpočinek, tak dobrý výhled na hlavní podium a v pozadí na krásně opravený zámek. Nádvoří pak návštěvníkům nabízí klidnější část programu, kde diváci tentokrát mohli zhlédnout loutkové divadlo nebo vystoupení ZUŠ F. X. Richtera, užít si další doprovodný program pro děti v podání TYMY centra nebo využít možnosti navštívit zámecké výstavy.

V pátek celý festival zahájil slovenský večírek, kdy zahrála mimo jiné kapela Desmod, Vašo Patejdl nebo Tublatanka. V sobotu pak den otevřela energická kapela Ukulele troublemakers, následovala například kapela Genius Locci, Richard Krajčo nebo skupina Wohnout. Poslední jmenovanou si návštěvníci užili v pláštěnkách a pod deštníky, ale dle slov spokojených diváků to skvělému zážitku nijak neubralo.

Ve stejnou deštivou dobu se konala také přehlídka netradičních plavidel, tudíž letos posádky malinko zmokly a ani jim, jak se zdálo, déšť nevadil. Vítězem diváckého hlasování se stala loď „Včelka Mája“ ze ZŠ a MŠ Choryně. Na holešovském trojzubci se ale plavila také další zajímavá plavidla. Vtipně si pomocí slovní hříčky poradili bystřičtí soutěžící, kteří připluli s dřevěným trůnem s názvem „Game of TON“, o zábavu se postarali holešovští šílení vědci a k vidění byli také krojovaní, cizokrajní nebo automechanici. Zkrátka v této disciplíně se prokazatelně fantazii meze nekladou.

Ani letos pak nechybělo Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky, které ovládl domácí jezdec s vytříbeným stylem jízdy. Mistrem světa a Holešova se stal Jiří Svak. Předvečer už patřil polojasné obloze a swingovému představení Ondřeje Havelky a Melody Makers a hned poté se mikrofonu razantně ujala kapela Jelen, která předvedla neskutečnou show. V této krasojízdě pokračovala kapela Tata bojs, která všechny účastníky přepravila až k závěrečnému ohňostroji. Regata pro letošní rok zakotvila a nezbývá, než se těšit na ročník další, jubilejní desátý.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star