Město Holešov pořádá letní brigády, zaměstná 80 studentů

Město Holešov také letos, již pošesté, pořádá letní brigády pro studenty. Každoročně se letních brigád účastní kolem stovky žáků a studentů středních škol, letos jich město přijalo celkem 80. Stejně jako v loňských letech je hlavním smyslem aktivity poskytnout mladým lidem možnost si přivydělat, naučit se pracovat samostatně a v neposlední řadě také snaha o údržbu veřejných prostranství.


Letní brigády již tradičně organizuje město Holešov a pracovníci městského úřadu ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi, osadními výbory či obchodními společnosti města. Zastupitelstvo letos vyčlenilo na brigády částku 400 000 korun.


Práce úměrné věku brigádníků probíhají již tradičně na veřejných prostranstvích města a místních částí, dále při organizování akcí nebo údržbě zámecké zahrady, prostranství u hasičské zbrojnice, na sportovištích města, v některých školách atd. Městské brigády jsou určeny pro žáky nebo studenty od patnácti let věku, kteří mají ukončenou základní školní docházku, a pouze pro ty, jež mají trvalé bydliště v Holešově nebo místních částech - Dobrotice, Količín, Tučapy a Žopy. Brigády jsou rozděleny do čtyř turnusů a studenti si vydělají 80 Kč za hodinu.


První turnus se věnoval práci na Městském stadionu Míru, v zámecké zahradě, v mateřských a základních školách a na dalších místech.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star