Provoz kluziště končí

Holešov - Sezóna zámeckého kluziště už končí. Ačkoli je podle smlouvy zapůjčené do konce měsíce března, počasí jeho provoz dost komplikuje. Ledovou plochu kluziště není možné udržovat při vyšších teplotách a komfort užívání plochy navíc kazí vítr a nečistoty jím přinášené a také déšť. Příchod jarních dnů také láká milovníky pohybu do přírody na kolo nebo in-line brusle a zájem o klasické bruslení na ledové ploše výrazně klesá.

Proto bude kluziště v provozu už jen do konce tohoto týdne - tj. do neděle 12. března.

První rok užívání kluziště se osvědčil, což dokládá statistika návštěvnosti.

Za celou dobu provozu kluziště plochu navštívily tři a půl tisíce jednotlivců, sto šedesát skupin a více než osmdesátkrát lidé využili možnost zapůjčení bruslí.

Podle očekávání byl největší zájem o bruslení v době jarních prázdnin (13. až 19. února), kdy na kluzišti evidujeme 771 jednotlivců. V týdnu před prázdninami byl o kluziště zase největší zájem u školních skupin, kdy jich dorazilo 43.

Ledovou plochu hojně využívali i hokejisté - celkově zde proběhlo zhruba 20 hodin hokejových zápasů.

 

Děkujeme všem návštěvníkům kluziště za zájem a společnosti Technické služby Holešov, s. r. o. a Městskému kulturnímu středisku za technické zajištění kluziště a zajištění podpory zázemí.

Jana Rohanová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star