Městská policie informuje

 

MALÁ VÝLETNICE

 

Dne 30. 8. 2019 v dopoledních hodinách oznámil muž, že u morového sloupu na nám. Dr. E. Beneše v Holešově potkal asi tříleté opuštěné plačící dítě, které hledá svou maminku. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde na schodech morového sloupu seděla asi tříletá holčička. Nad touto zatím prováděla dohled manželka oznamovatele. Holčička hlídce pouze sdělila své jméno, a že byla s maminkou v obchodě.  Za pomoci holčičky se hlídce podařilo dostavit k obchodu, kde s maminkou nakupovala. Zde se neprodleně k dítěti přihlásila její matka, u níž byla ověřena totožnost. Dceru hledala, byla značně vystresovaná a rozrušená (lékařské ošetření odmítla). K celé věci uvedla, že se jen na chvilku otočila a dceru už nenašla. Prohledala celý obchod, přilehlé chodby i okolí prodejny. Vzhledem k pokročilému stádiu těhotenství byla následně spolu s dcerou převezena do místa trvalého bydliště.

 

POSILUJÍCÍ SPÁNEK

 

Dne 30. 8. 2019 chvíli po nalezení maminky ztracené holčičky vyjížděli strážníci k oznámení o bezvládně ležícím muži na ul. Grohova před smuteční síní. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se spánkem posiluje jim dobře známý, 58letý muž. Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen komunikace ani chůze a svým jednáním budil veřejné pohoršení, kdy orientační dechová zkouška prokázala 2,75‰ alkoholu v dechu, byl strážníky po předchozím vyšetření lékařem převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

 

NEZVANÁ NÁVŠTĚVA

 

Dne 31. 8. 2019 navštívila ženu bydlící v ul. Tyršova její známá. Na návštěvu se však dostavila ve značně podroušeném stavu a ženu z ul. Tyršova začala vulgárně napadat, odmítala místo opustit. Hlídka po příjezdu na místo vzhledem k nepřístojnému chování a zjevně podnapilému stavu ženu vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky, která prokázala 3,27‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že návštěvnice nekontrolovala své chování, postupně nebyla schopna ani chůze, byla strážníky po předchozím vyšetření lékařem převezena do Protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

 

HAD

 

1. 9.2019 kolem 13.00h přijala hlídka oznámení od vylekané ženy z místní části Dobrotice, kde se měl v pergole na zahradě nacházet had, pravděpodobně zmije. Po příjezdu na místo hlídka hada odchytila. Nejednalo se o zmiji, ale o užovku s největší pravděpodobností obojkovou, délky přesahující 1 metr. Po provedení odchytu byla užovka na bezpečném místě vypuštěna zpět do volné přírody.

Mimo odchyt hada provedla MP v uvedeném období odchyty tří psů. Bližší informace najdete zde: https://www.facebook.com/zachytne.kotce.mp.holesov/

 

OPATŘENÍ

 

Ve dnech 31. 8. 2019 a 1. 9. 2019 prováděla MP bezpečnostní opatření v rámci fotbalových utkání  SFK ELKO Holešov „A“ i „B“. Hlídka MP dohlížela zejména na veřejný pořádek a dopravu v okolí fotbalových hřišť. Obě utkání se obešla bez mimořádných událostí.

 

Dne 1. 9. 2019 prováděla MP bezpečnostní opatření v rámci „Dožínek Mikroregionu Holešovsko“. Hlídka MP prováděla jak doprovod slavnostního průvodu, tak i průběžný dohled nad samotným průběhem v zámecké zahradě.

 

PŘESTUPKY

 

  • rušení nočního klidu řešeno celkem v 9 případech
  • přestupky v dopravě ve 30 případech

uzovka-obojkova-odchyt-01-09-2019.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star