Rekonstrukce gymnázia slavnostně ukončena

V úterý 3. září, hned druhý den po zahájení školního roku, se v nově zařízené aule holešovského gymnázia Ladislava Jaroše sešlo několik osob, aby i formálně ukončili rozsáhlou rekonstrukci této významné holešovské střední školy, která již sto let významně ovlivňuje celé město – jak jeho obyvatele, tak i díky dominantní budově, tvořící jakýsi protiklad zámku, i jeho vzhled. Akce se zúčastnili ti rozhodující – kromě vedení gymnázia (a samozřejmě pana školníka) zástupci zřizovatele školy, Zlínského kraje pod vedením hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a radního pro školství Petra Gazdíka, vedení města Holešov – starosty Rudolfa Seiferta a místostarostů Pavla Karhana a Milana Roubalíka, tak i zástupci dodavatelských firem – generálního dodavatele společnosti JAVORNÍK a dodavatele dominanty celé akce – střechy gymnázia včetně věrné kopie zdobné věžičky společnosti RAPOS.

Kulturní program zajistilo skvělé saxofonové trio studentů školy, akci moderoval další student, Hugo Kuhl a vystoupili všichni zainteresovaní – ředitel gymnázia Zdeněk Janalík, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, radní ZK pro školství Petr Gazdík a starosta města Holešova Rudolf Seifert. Všichni se shodli na vysokém hodnocení provedených prací, které přispějí nejen ke zlepšení studijních podmínek, ale i ke zkrášlení města. Hlavně nová věžička s funkčními hodinami a zvonem, odbíjejícím čas, je zářicí dominantou této části města Holešova. Celá rekonstrukce přišla na 47 milionů korun a společnými silami gymnázia, investičního oddělení kraje a dodavatelů se dokonce část rozpočtu podařilo ušetřit. A jak konstatoval zlínský hejtman – holešovské gymnázium je nejkrásnější v kraji – nejen svým vzhledem, ale i dobrými vztahy, které zde panují.

Takže náš ústav, který již sto let významně přispívá ke tváři našeho města, dostal ke svým kulatinám krásný dárek. A taky přání alespoň další stovky let trvání.

Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star