V Rymicích už popáté voněly guláše

Sbor dobrovolných hasičů Rymice za hojné spolupráce obecního úřadu a místních podnikatelů uspořádal už pátý ročník stále oblíbenějšího gulášového festivalu „Rymické kotlék“. Oblíbenou se soutěž stává nejen pro návštěvníky, ale hlavně pro účastníky kuchaře. Letos se do soutěže přihlásilo hned 13 týmů, což je nejvíce za celou pětiletou historii konání této akce.

Soutěžní týmy většinou vsadily na jistotu, a tak mohla odborná porota ochutnávat hlavně guláše hovězí, našlo se ale také několik takzvaných „segedínů“ a dokonce dva guláše jelení. Porotci (čtyři profesionální kuchaři a jeden zástupce pořádajícího sboru) během vaření několikrát zkontrolovali kuchařské postupy, průběžně si sami pro sebe hodnotili chuť, vůni i vzhled připravovaných gulášů a nakonec ochutnávali a vyhodnotili výsledné vzorky. Nesnadného úkolu se zhostili zodpovědně a po důkladném prověření a dlouhém rozhodování předložili výsledky. Vítězem gulášového klání se stal tým Rymických strašidel s vepřovým segedínským gulášem, druhou příčku obsadil Správný tým a jako třetí se umístily Čarodějnice, které se prý přihlásily „jen tak z hecu“. Výherci předešlých tří ročníků Rymičtí stréci letos obsadili čtvrtou příčku a páté místo patřilo Gořala týmu. O několik desítek litrů guláše se pak hravě postaraly na tři stovky spokojených návštěvníků.  

V rámci příjemného odpoledne proběhla soutěž o titul "Myšák Rymického kotléku". Osm účastnic akce vybralo muže, ze kterých se do finále dostala trojice adeptů a zájemců o atraktivní výhru – sud piva. Ti pak mezi sebou soutěžili v páce, v testu fyzické kondice na čas a poslední disciplínou byl minutový "tanec" u tyče za doprovodu hudby. Titul, pro který všichni finalisté za obrovské podpory publika udělali maximum a divákům předvedli neskutečnou show, nakonec získal Martin Polášek z Gořala teamu. 

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star