Dokonalý herecký koncert Jiřího Lábuse a Emila Viklického

Kdo by si myslel, že Musica Holešov návštěvníkům nabízí jen koncerty vážné hudby, byl by na velkém omylu. Samotný zakladatel Karel Košárek vždy hovořil o tom, že by rád nejen vracel vážnou hudbu do míst, do kterých patří, ale také by lidem rád představoval zajímavá hudební propojení. A přesně to se stalo v neděli 22. září při dopoledním matiné s názvem Proč si nezatančíte. V Holešově se při komponovaném pořadu představil hudebník Emil Viklický a známý herec a dabér Jiří Lábus. A věřte mi, že v zámecké sala terreně zněly jazzové improvizace Emila Viklického i hlas Jiřího Lábuse lépe, než byste čekali.

Jak se můžeme dočíst v jedné z kritik tohoto pořadu, a jak celé představení uvedl pan Karel Košárek: „Spisovatelé snad píší jen z jediného důvodu… Aby měl Lábus co číst…“ Nebylo to daleko od pravdy. Jiří Lábus se před časem v antikvariátu zamiloval do povídek Raymonda Carvera – mistra krátké prózy, přečetl je prý jedním dechem a hovořil o nich s ženou právě Emila Viklického. Potom už nebylo daleko k tomu, aby vznikl tento zajímavý a poutavý program. Jiří Lábus si klade za cíl, aby si divák z představení vždy něco odnesl. Něco, o čem bude dlouho přemýšlet. To se této dvojici, a snad mohu mluvit za všechny zúčastněné, náramně povedlo. 

Posluchači, kterých se sešlo více než sto, si tak mohli díky důvěrně známému hlasu doslova vychutnat přednes poezie i povídky za doprovodu bravurních klavírních improvizací. Vskutku vydařené nedělní dopoledne.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star