Evropský den bez aut 2019

Jak jinak, než autem, se dá cestovat? Jak složité to mají handicapovaní účastníci silničního provozu? Co dělat, když je potřeba dát první pomoc? To vše a mnohem víc se dozvěděly děti z místních škol a školek při tradičním Evropském dni bez aut. Také letos se totiž do Evropského týdne mobility zapojilo SVČ Tymy ve spolupráci s Městem Holešov, Střední policejní školou MV Holešov, holešovskou pobočkou Českého červeného kříže a společností BESIP.

 

Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY se opět pokouší přesvědčit (nejen) evropskou veřejnost, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem.  „Lidské tělo je uzpůsobené k pohybu, přesto v moderním světě se většina práce ale i zábavy odehrává vsedě. V práci převážně sedíme, sedíme i za volantem automobilu nebo ve vlaku či autobuse při cestě do práce a do školy. A večer, abychom si odpočali, si pro změnu sedneme před televizi.

Chůze je přitom nejpřirozenější druh pohybu, který nevyděsí ani nesportovně založené lidi. Právě proto by se měla stát součástí každého dne. A ten, pro koho je procházka přece jen trochu nuda, může nasednout na kolo nebo koloběžku,“ uvádí k akci Ministerstvo životního prostředí.

 Na hřišti na Novosadech si tak žáčci mohli mimo jiné vyzkoušet jízdu zručnosti na koloběžce, plnit dopravní úkoly, projít se s nordic walking hůlkami nebo si zatancovat. Všechny děti si návštěvu všech stanovišť náležitě užily a snad si také ve svých hlavičkách odnesly alespoň část zajimavých informací.

 

Děkujeme společnosti Nestlé, která opět poskytla na akci odměny pro děti ve formě sladkostí.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star