„Ten, kdo zapomene na svoji minulost, je odsouzen ji znovu prožít.“

Touto hlubokou myšlenkou G. Santayany byla zahájena výstava Holešovské devítky, která je doprovodným projektem k vydání stejnojmenné publikace. O její přípravu se postaralo Město Holešov, MKS Holešov a Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov.

Na historii bychom neměli zapomenout, ba naopak, měla by být neustále připomínána. V Holešově se o to velmi snažíme. V našem městě i celé České republice se toho v letech zakončených devítkou událo tolik, že si „devítky“ zasloužily vlastní výstavu i publikaci. Obojí je věnováno městu, spolkům i organizacím. Mnohé z nich totiž letos slaví různá výročí. Orel jednota Holešov – 110 let, Junák – český skaut – 100 let, Vlastivědný kroužek Holešov – 60 let, CASTELLUM HOLEŠOV - společnost pro obnovení kulturního centra v holešovském zámku - 15 let, Sorry klub – 50 let a Gymnázium L. Jaroše – 120 let.

Vernisáže se zúčastnili zástupci všech zmíněných organizací, zastupitelé města i veřejnost. Moderování i kulturního programu se se ctí ujali studenti Gymnázia L. Jaroše, kteří prokázali svou vzdělanost, společenský přehled i umělecké nadání. Připravili pro všechny zúčastněné příjemný i dojemný podvečer. Po krátkém projevu se pak starosta města Rudolf Seifert spolu s Ondřejem Machálkem a Miroslavem Olšinou chopili šampaňského a slavnostně zahájili výstavu a uvedli publikaci Holešovské devítky v život.

Kniha je v prodeji na místě prvního kontaktu Městského úřadu Holešov, v Městském informačním centru a v Městské knihovně Holešov. Výstava je umístěna v arkádách holešovského zámku a bude možné ji navštívit až do posledního dne letošního roku.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star