Turnaj o Pohár starosty města ovládlo Gymnázium L. Jaroše

Po roce se opět sešly holešovské školy, aby porovnaly své mladé sportovní naděje. Studenti se každoročně utkávají v tělocvičnách místních škol v různých sportech a disciplínách. Letos bylo pořadatelem Gymnázium Ladislava Jaroše, kde probíhaly tradičně zápasy smíšených družstev v basketbalu. V ostatních případech ale došlo k rošádě, takže letos byl přesunut florbal kluků na I. Základní školu a III. Základní škola pak pořádala klání v přehazované. Z důvodu oprav na II. Základní škole se na místě samém tentokrát žádné souboje nekonaly. O čtvrté stanoviště ale žáci nepřišli, novinkou totiž bylo zařazení do soutěže o Pohár starosty města opravený Městský stadion Míru. Tam soutěžící porovnávali své síly při běhu na 60 m, ve skoku dalekém, ve štafetě a v hodu kriketovým míčkem.

Loňský vítěz I. Základní škola Holešov se tak bude muset s putovním pohárem rozloučit a poslat je do rukou zástupcům Gymnázia L. Jaroše, kteří letos vybojovali nejvyšší příčku.

Kantoři při této sportovní akci kladli důraz na sportovního ducha a dodržování pravidel fair play. Děkujeme všem zúčastněným, sláva vítězům, čest poraženým.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star