Nová třídící linka zkvalitní práci Technických služeb

V areálu Technických služeb Holešov byla v pátek 27. 9. slavnostně uvedena do provozu nová třídící linka na zpracování odpadu. Linka přispěje nejen ke zkvalitnění činnosti Technických služeb, ale zároveň se tímto připojí ke světovému tématu „Chraňme planetu“ .

Stříhání pásky se ujali kromě ředitele Technických služeb také starosta města, oba místostarostové a člen dozorčí rady. Pan starosta byl navíc pověřen, aby spolu se zástupcem dodavatelské firmy slavnostně třídící linku spustil. Na pomoc si vybral pracovnici Technických služeb. Jak jsme se mohli všichni přesvědčit, třídění odpadu není vůbec snadnou záležitostí, pracovníci odvádí opravdu kus - často špinavé - práce. Tato linka jim práci usnadní a samozřejmě také urychlí.

Celkové náklady na pořízení linky se vyšplhaly na více než 4,5 milionu korun. Více než 4 miliony ale Technické služby získaly z dotací Evropské unie a samy se podílely 15 % účastí.

Jak sám ředitel TS Libor Liška připomněl, historie třídění odpadu v Holešově sahá do roku 2000, od té doby prošlo zázemí Technických služeb velkým vývojem a na svém kontě má tuny a tuny roztříděného odpadu. S novou třídící linkou se vývoj posouvá zase o velký krok dále a vytříděných tun odpadu bude opět o něco více.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star