Holešovská knihovna má co nabídnout

No řekněte sami, kde jinde, než v holešovské knihovně, byste se mohli setkat s oblíbenými knižními hrdiny naživo. V tomto ročním období patrně nikde, protože čas karnevalů teprve nastane. V naší knihovně už to ale žije, tak neváhejte a běžte se přesvědčit.

Již tradičně se v rámci projektu Týden knihoven šikovné knihovnice snaží o zatraktivnění půjčování knih a četby samotné. Každým rokem vymýšlejí zajímavé aktivity a inovují své geniální převleky. V tomto týdnu se budeme moci setkat hned s několika osobnostmi ze známých knih. Všichni pak můžete hádat, za koho jsou naše knihovnice převlečené. Uznávám, dnes to je docela snadné. V dětském oddělení to spolu peče pejsek s kočičkou, v oddělení dospělých si pak nechejte vyprávět povídky tisíce a jedné noci, ovšem kávu, tak tu si tam raději nedávejte.

Zajímavostí letošního ročníku je také rande naslepo, kde neriskujete žádný trapas, jelikož partnerem je kniha nikoliv muž nebo žena. Pokud se vám tedy vybraný protějšek nebude líbit, zkrátka ho bez okolků nedočtete a odložíte. Nebo naopak narazíte na lásku na celý život. I do knihy se dá totiž zamilovat.

V pátek 4. října si můžete přijít zahrát deskovky, třeba objevíte nějakou, kterou ještě neznáte. Dále pak tradičně nechybí amnestie pro dlužníky a noví čtenáři se mohou registrovat zdarma.

Důležitým bodem Týdne knihoven pak bude dnešní beseda s autorem knihy Poslední deník Květy Fialové Jožkou Kubáníkem.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star