Pozvánky na listopadové akce

Přijměte pozvání na akce, které se uskuteční v měsíci listopadu v našem městě.

V ponděli 11. listopadu uctíme památku válečných veteránů. Připojte se k nám v 11 hodin ve Smetanových sadech u pamětní desky letců RAF. Tentýž den odpoledne se uskuteční svatomartinská mše svatá v Kapli sv Martina, po skončení mše odsud vyrazí průvod se svatým Martinem na bílém koni v čele. Na náměstí pak bude představena legenda o sv. Martinovi, bude požehnáno svatomartinským vínům a chybět nebude ani ochutnávka vín a muzika. 

Další víkend pak bude věnován oslavám výročí 120 let Gymnázia Holešov a samozřejmě proběhne také oslava výročí 30 let od Sametové revoluce. V Holešově se ke vzpomínkové akci sejdeme 17. listopadu na náměstí E. Beneše krátce po 17. hodině. Respektive tomuto aktu bude předcházet poslední holešovské uvedení hry Audience, kterou Divadelní spolek Viktorka uvede v Hospodě u Cabiša v 16 hodin. Poté se přesuneme právě na náměstí, kde bude proneseno pár slov, bude zapálena svíce a zazní Modlitba pro Martu a hymna České republiky. Následně pak proběhne vzpomínkový hudební večer opět "na Holajce" s kapelou Good old. Sloužena bude také mše svatá jako poděkování za 30 let svobody - 17. 11. v 9:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Poslední listopadovou sobotu 30. listopadu proběhnou tradiční vánoční trhy a rozsvícen bude také vánoční strom. Podrobnosti připravujeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star