Vlastivědný kroužek slaví šedesátku

Město Holešov se v poslední době nese na nostalgické vlně plné vzpomínání a rozjímání. Svá výročí slaví mnoho spolků a organizací a mezi nimi také Vlastivědný kroužek Holešov. To, že se Vlastivědný kroužek blíží k důchodovému věku, vůbec není znát, ba naopak! Je zřejmé, že se nachází právě na vrcholu svého fungování. Jedná se o spolek lidí naplněných nadšením a vnitřním zapálením, s láskou k naší vlasti a historii.

Všichni tito členové a také přátelé a podporovatelé spolku se sešli ve čtvrtek 7. 11. v zámecké sala terreně, aby společně toto krásné jubileum oslavili. V rámci příjemného podvečerního programu promluvil předseda kroužku Jan Machala, vystoupily děti ze ZUŠ F. X. Richtera Holešov a bylo řečeno několik vět k činnosti spolku. Každého z členů přivedly do Vlastivědného kroužku jiné důvody, padlo ale několik jmen významných holešovských osobností, kteří na tom, že se zvýšil zájem o naše dějiny, mají svou zásluhu. Mimo jiných to byl například P. František Alex, Stanislav Bártek, Jaromír Gogela, František Košina, Ludmila Plecháčová-Mucalíková, Zdeněk Stojan a další. O oživení vzpomínek se postarala členka kroužku Jiřina Šašková a svým vyprávěním obecenstvo potěšil také Česlav Zapletal.

Dalším z bodů programu pak bylo představení a křest sborníku Vlastivědného kroužku s názvem Střípky z historie Holešovska IV. spadající do rubriky Knihovnička Holešovska, která se tímto rozrostla na 38 svazků. Za obrovský přínos pro společnost poděkoval členům Vlastivědného kroužku starosta města Rudolf Seifert, který jim společně s radními předal také pamětní listy. Na závěr pak Ondřej Machálek představil výstavku fotografií, které zachycují to nejpodstatnější z celé šedesátileté éry tohoto živého a aktivního spolku. 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star