Čeká nás pestrý předvánoční čas

Tisková zpráva ze dne 13. 11. 2019

Tradiční předvánoční setkávání na náměstí už je v plném proudu, zásluhu na tom mají mimo jiné svatomartinské oslavy, kdy se dorazila pobavit obrovská spousta lidí. Ke zpříjemnění těchto setkání už na náměstí slouží nové stoly a přístřešky. Tu pravou atmosféru ale samozřejmě navodí až zářící vánoční strom a zahájení adventu.

Krásně rostený strom si tentokrát přivezeme z Roštění, instalovat se bude v příštím týdnu. Stříbrný smrk bude speciálním darem obce Roštění městu Holešovu. Slavnostně pak bude rozsvícen dne 30. 11. v 17:30. Nových světelných prvků se dočkají také obě holešovské kašny a bude to opravdu krásná podívaná. Ve stejný den se budou v Holešově konat Vánoční trhy s pestrým programem. Vystoupí folklorní soubory a proběhne také adventní koncert Holešovského chrámového sboru a Holešovského komorního orchestru spojený s žehnáním adventních věnců. Městské kulturní středisko připravuje také unikátní výstavu betlémů, která bude zahájena taktéž 30. listopadu. Posledním bodem programu této „předadventní“ soboty bude koncert Lenky Dusilové, která do Holešova přiveze svůj osobitý hudební styl.

V adventních akcích budeme pokračovat hned následující den 1. 12., kdy se v Holešově představí Śtefan Margita při galavečeru nejkrásnějších operních árií a muzikálových písní. Při učitelském koncertu Da Chiesa vystoupí dne 3. 12. učitelé ZUŠ F. X. Richtera Holešov. Následovat bude slavnostní koncert Vladimíra Hrona v doprovodu Moravských dětí.

Po loňském vzoru zopakujeme oblíbené nedělní adventní koncerty, kdy se pro změnu představí žáci ZUŠ Holešov. Tyto koncerty se uskuteční 15. a 22. 12. a ponesou se v charitativním duchu. Za podpory Městského úřadu Holešov se uskuteční veřejné sbírky Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK. Zájemci mohou v průběhu obou těchto akcí přispět dle svého uvážení na pomoc onkologicky nemocným dětským pacientům u stánku označeného logem této nadace.

Dne 19. 12. pak mohou zájemci přijmout pozvání na koncert Big Bandu Josefa Hájka a konečně 26. 12. proběhne tradiční Vánoční koncert Moravských dětí a DPS Plamínek.

Město Holešov se také tradičně zapojí do projektu Ježíškova vnoučata, kdy budou obdarování senioři, ke kterým byl osud méně vlídný než k ostatním.

O všech akcích budeme průběžně informovat prostřednictvím webových stránek, sociálních sítí a periodika Holešovsko. Adventní a vánoční program pro vás připravuje město Holešov ve spolupráci s Městským kulturním střediskem, Musicou Holešov, ZUŠ F. X. Richtera a dalšími.

 Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star