Advent v Holešově zahájen

Poslední listopadová sobota patřila letos tradičním adventním akcím. Od brzkých ranních hodin se na náměstí E. Beneše připravovali stánkaři, kteří nesmí chybět na žádném ročníku vánočních trhů. Již tradičně zde mohli zájemci nakoupit od řemeslných produktů, přes pochutiny, hračky, až po doplňky a oblečení. V centru dění se opět představily folklórní soubory a nechyběly ani oblíbené ovečky.  Mikulášská družina letos přišla s novinkou, a to s nebeským a pekelným stanem. Tento strašidelný kout náměstí se stal vyhledávaným cílem nejen pro rodiny s dětmi, vyfotit se s děsivými čerty dorazili také dospělí. Zahájena byla také výstava betlémů, která je k vidění v zámecké sala terreně.

V odpoledních hodinách, kdy se náměstí již začalo vylidňovat, byl na programu tradiční koncert dvou skvělých hudebních těles – Holešovského chrámového sboru a Holešovského komorního orchestru. Také ten se těšil hojné návštěvnosti a před krásně opraveným průčelím kostela, které je konečně bez lešení, lahodil nejenom uchu, ale také oku všech zúčastněných. Milým zvykem se stalo žehnání adventních věnců, kterého se ujal kdo jiný než děkan Jerzy Walczak. Rukou starosty města byla potom rozžata první svíce na „kostelním“ adventním věnci.

V podvečerních hodinách pak mířily kroky stovek návštěvníků na náměstí E. Beneše, kde už vyhrávala Holešovská muzika. Lidé se sešli hlavně proto, aby společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu a letos nově pořízené světelné dekorace na kašně. Starosta města si k sobě na podium pozval několik dětí, kterým kromě odpočítávání svěřil také dálkové ovládání pro rozsvícení stromu. Vše se vydařilo, strom se rozzářil. Poté už se náměstím rozezněla Lennonova píseň Imagine, lidé si povídali, fotili se u stromečku a pozorovali, jak se městem rozlévá vánoční atmosféra…

Hana Helsnerová

foto: Hana Helsnerová, Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star