Hlášení městského rozhlasu 4. - 5. prosince 2019

V úterý 10. prosince se od 19,00 hodin uskuteční ve velkém sále zámku koncert populárního zpěváka, herce a baviče Vladimíra Hrona a Holešovského dětského sboru Moravské děti. Zazní vánoční hity a melodie. Vstupné v předprodeji v Městskémn informačním centru je 190,- a 150,- Kč, na místě 260,- a 190,- Kč.

1.Základní škola Holešov zve na tradiční předvánoční jarmark, který se bude konat ve čtvrtek 5. prosince od 12,00 do 17,00 hodin v prostorách atria v přízemí školy. Žáci všech ročníků zde představí své drobné vánoční výrobky, ozdoby a přáníčka. Součástí bude také krátké kulturní vystoupení žáků 1. stupně. Novinkou bude letos možnost pro dospělé návštěvníky vyrobit si drobný dárek nebo ozdobu v nově vybudované keramické dílně .

Celostátní akce Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 11. prosince od 18,00 hodin na náměstí Dr.E. Beneše u vánočního stromu. Přijďte podpořit organizátory z TYMY centra a zazpívat si nejznámější české koledy.

 

Mezi typické předvánoční tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné navštívit v pátek 6. prosince od 7,00 do 13,00 hodin před podnikovou prodejnou Řeznictví Rostislav Matula na staré tržnici. Na prodej budou nejen klasická jelítka a jaterničky, ale také vařená hlava, kolena, ovar, zabijačková polévka a další speciality.

Kouzelné vánoční putování za Mikulášem pořádá Středisko volného času TYMY v sobotu 7. prosince. Registrace účastníků proběhne od 16,00 do 17,00 hodin na nádvoří holešovského zámku, akce bude zakončena mikulášskou diskotékou v New drive clubu v suterénu zámku.

 

Nízkoprahový klub Coolna zve všechny děti, rodiče a přátele na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 6. prosince od 12,00 do 17,00 hodin v prostorách bývalého Střediska volného času Duha na Školní ulici. Těšit se můžete na prohlídku prostor a fotoprezentaci, představení služby a aktivit, které klub nabízí a Mikulášské vyrábění a nadílku.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v pondělí 9. prosince od 7,30 do 15,30 hodin v části ulice Masarykova, téhož dne od 7,30 do 12,00 hodin v části obce Dobrotice a od 9,30 do 13,00 hodin v celé obci Količín. Ve středu 11. prosince bude přerušena dodávka elektrické energie od 12,00 do 14,30 v části obce Všetuly – ulice Za cukrovarem a ve čtvrtek 12. prosince od 7,30 do 12,00 hodin část obce Všetuly – části ulic 6. května, Kráčiny, Míru a Palackého. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Jarní pobyt na hotelu Cherry v malebném prostředí Beskyd na Horní Bečvě pro děti, děti a rodiče, lyžaře i nelyžaře ve dnech 2. – 6. března 2020 organizuje Středisko volného času TYMY. Cena za pobyt včetně ubytování, plné penze, programu, základního pojištění, pedagogického dohledu, návštěvy solné jeskyně a dopravy je pro děti 3 500,- Kč a pro dospělé 4 000,- Kč. Cena nezahrnuje vleky. Přihlášky a informace v kanceláři TYMY do 6. prosince 2019

 

Česká mše vánoční – Hej mistře – Jana Jakuba Ryby bude provedena ve středu 25. prosince od 15,30 hodin ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na tomto vánočním koncertě vystoupí Holešovský komorní orchestr, Holešovský chrámový sbor a Pěvecký sbor Tregler z Bystřice pod Hostýnem s hosty pod taktovkou Jaroslav Mikuše. Vstupné je dobrovolné.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star