Tři králové vyšli i v Holešově

Tříkrálová sbírka, pořádaná již tradičně Charitou České republiky, začala se svou bohulibou činností i v Holešově. Oproti kalendářním třem králům (6. ledna) sice s malým zpožděním, ale to bylo způsobeno letošními delšími vánočními prázdninami. Ty se protáhly až do neděle 5. ledna a protože řada malých koledníků je trávila mimo Holešov a nemohla by vyjít, jak někteří očekávali, už v sobotu 4. ledna, rozhodla holešovská Charita o posunutí letošního koledování na konec týdne PO svátku Tří králů.

A jak je tiž tradicí, den před sobotním dětským koledováním vyšli, či spíše v kočáře vyjeli dospělí Tři králové pod vedením holešovského děkana J. Walczaka a ředitele holešovské Charity M. Jelínka do holešovských úřadů a velkých firem. V itineráři jich měli patnáct a kromě toho, že koledovali u jejich vedení a u pracovníků a rozdávali charitní kalendáříky a cukříky, přišli letos s velkou inovací. Protože velká část kanceláří má zárubně dveří plastové či ocelové a tudíž křídové nápisy C+M+B (správně Christus mansionem benedicat, tedy Kristus ať žehná tento příbytek, lidově akronym počátečních písmen Tří králů – Kašpar, Melichar a Baltazar) na nich nedrží, přinesli si sebou černé samolepky s „tabulovým“ povrchem, které lepili na zárubně a teprve na ně psali žehnací nápis epifanie.

Podle toho, co dávali vedoucí i zaměstnanci do kasičky, bude letos snad sbírka ještě úspěšnější než v minulých letech a samozřejmě i v sobotu, kdy nejen v Holešově, ale i v okolních obcích vyrazí do terénu desítky dětských králů (vždy s dospělým doprovodem), jistě se vybere dost peněz na charitativní účely. Takže hodně štěstí a bohatou koledu, Tři králové!!!

Karel Bartošek

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star