Běžci závodili na Rohálovské 10, tempo diktoval Jakub Holuša

Přesně 502 závodníků dnes zároveň s výstřelem ze startovací pistole vyběhlo na desetikilometrovou trať legendárního závodu Rohálovská desítka. Tento běh se letos běžel už po sedmadvacáté a opět byl plný skvělých a obdivuhodných sportovních výkonů.

Čestným hostem a žhavým favoritem se letos v Prusinovicích stal český reprezentant a medailemi ověnčený atlet Jakub Holuša, který sice vyniká v běhu na 1500 metrů, ale dokázal, že ani na „desítce“ není mimo hru. Svou vedoucí pozici si držel od začátku do konce a také do cíle dorazil na prvním místě s docela velkým náskokem. Rohálovskou trať, která dle slov pořadatelů nemá žádnou rovinatou etapu, vyhodnotil jako pěknou a zajímavou. Prý se to tak trochu vlnilo. Jako druhý byl v cíli přivítán běžec z týmu Ondry Němce Tomáš Navrátil a třetí příčku obsadil Jan Janů. Mezi ženami pak kralovala Adéla Stránská, jako druhá doběhla Aneta Chlebíková a pro třetí místo si doběhla neohrožená závodnice a „Rohálovská stálice“ Petra Kamínková. S číslem 27 na trať vyběhl závodník, který absolvoval všech 27 ročníků Rohálovské desítky, pan Jiří Prokop. Do cíle doběhl v naprosté pohodičce s rozpjatými „křídly“. Ani letos nechyběl nejstarší závodník Květoslav Hána, nejmladším účastníkem pak byl, pomineme-li osazenstvo šedého kočárku, desetiletý Vojtěch Bulička.

Kvůli ostrému větru, který hlavně v první části závodu znepříjemňoval běžcům život, bylo letos téměř nemožné, aby padl traťový rekord. I přesto podali běžci skvělý výkon a mnozí při dnešním závodu předčili sami sebe. Všem náleží obrovská gratulace.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star