Dočasně rušíme kulturní a společenské akce

Tisková zpráva ze dne 10. 3. 2020

 

Holešov – V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 vydalo ministerstvo zdravotnictví mimořádná opatření. Mimo to vedení města Holešova přistoupilo k dalším opatřením ve snaze eliminovat možné šíření nemoci. Proto budou s okamžitou platností minimálně do 22. 3. zrušeny všechny kulturní akce pořádané městem, Městským kulturním střediskem. Respektive budou pro tyto akce hledány nové termíny, o kterých budeme průběžně informovat. Dále budeme postupovat dle vývoje situace a samozřejmě dle nařízení a doporučení vlády. Také soukromým pořadatelům společenských akcí doporučujeme jejich konání v co největší možné míře omezit nebo zrušit.

Provoz přeruší minimálně do konce tohoto týdne, tedy do 15. 3. Mateřské centrum Srdíčko a SVČ TyMy. V Základní umělecké škole F. X. Richtera pak také do konce týdne platí ředitelské volno. Zrušeny jsou víkendové akce, které připravovalo TYMY centrum, stejně tak se nebude konat Party ples ani Den otevřených dveří na meteorologické stanici. Mše svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie sice probíhat budou, ale děkanát doporučuje, aby farníci, zvláště ti v pokročilejším věku nebo s oslabenou imunitou, zvážili svou účast. Mše svaté je možné sledovat prostřednictvím sdělovacích prostředků. Pro omezení aktivit se rozhodly také některé sportovní složky jako například Atletika Holešov nebo Házená Holešov.

Městský úřad bude pro veřejnost fungovat bez omezení, přesto ale žádáme všechny klienty, aby pečlivě zvážili nutnost návštěvy MěÚ. Pokud je to jen trošku možné, prosíme, aby zvláště jedinci s projevy nachlazení a ti, kteří dorazili ze zahraničních oblastí zasažených koronavirem, svou návštěvu na Městském úřadě odložili. Stejně tak návštěvy dalších veřejných míst s vysokou koncentrací lidí. Děkujeme za součinnost.

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

lista-holesov.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star