V těžkých chvílích umíme držet při sobě

Je obdivuhodné a velice povzbuzující, že český národ se umí semknout vždy, když jde do tuhého. Téměř každý v sobě najde v těžkých chvílích sociální cítění a potřebu být nápomocen. Právě teď, kdy jsme si všichni rovni, protože koronavirus si nevybírá, je tato lidská vlastnost obzvláště znatelná. A konečně se po dlouhé době zdá, že to s námi ještě nebude až tak zlé.  

Spojila se opravdu celé země, ale my bychom na tomto místě chtěli poděkovat hlavně těm, kteří pomáhají tady u nás v Holešově.

Všichni víme, že v této epidemiologické situaci patří do rizikové skupiny hlavně senioři, a tak děkujeme všem, kteří se nabídli, že právě seniorům pomohou zajistit základní potřeby jako je nákup jídla, léků a dalších potřeb. Město ve spolupráci s Charitou Holešov nabízí realizováním nákupů potřebným seniorům. Objednávku nákupů je možné učinit přes telefonní číslo 733 741 907. Dále pomoc seniorům nabízí Skautské středisko Holešov na telefonním čísle: 607 210 249. Senioři a další, kteří patří do rizikové skupiny obyvatel, se mohou ozvat také SVČ Tymy: 734358563. V neposlední řadě podává pomocnou ruku také spolek Tokaheya – hlásit se můžete na telefonu 605 169 150.

 

Žhavým tématem jsou (nejen v Holešově) roušky a respirátory. Velká pochvala náleží nám všem, protože ačkoliv ještě nejsme stoprocentní, zdá se, že naše společnost šla do sebe, a rouška se stala každodenním doplňkem většiny lidí, kteří z různých důvodů musí vyrazit do ulic. Smutnější ale je, že v mnoha případech jsou roušky a respirátory nedostatkovým zbožím tam, kde jsou potřeba nejvíce – tedy v první linii, v centrech a domovech pro seniory, v obchodech a na dalších místech. Tento problém se Češi rozhodli vzít do svých rukou a sociální sítě žijí tím, že se nabízí, poptává, daruje nebo rozváží jak materiál, tak hotové roušky. Opět bychom rádi vyzdvihli ty naše lokální „výrobce roušek“, kteří tuto činnost vykonávají nezištně a bez nároku na odměnu. Jsou to například členové skupiny Roušky Holešov https://www.facebook.com/groups/939641026438692/?fref=gs&dti=317107428695039&hc_location=group , roušky šije také SVČ TyMy, Tokaheya, Srdíčko Holešov, roušky pro Charitu Holešov a další zájemce šije také společnost KAVE footwear, zapojuje se i Skautské středisko Holešov. Všem zmíněným patří obrovský dík.

 

Kromě toho nabízí SVČ TyMy i Tokaheya hlídání dětí pro rodiče, kteří potřebují docházet do zaměstnání. SVČ Tymy také vyvořilo Youtube kanál, na který vkládá tipy, jak se doma zabavit, soutěže, taneční lekce, praktické tipy a spoustu dalšího. Shlédnout všechna videa můžete zde: https://www.youtube.com/channel/UCvp4bcMriBpPb6GJFcIXKFg

 

Tento výčet jistě neobsáhl všechny aktivní spolky a jednotlivce, jsou to jen ti, které jsme během posledních dnů zaznamenali. Děkujeme za to, že jste ochotni pomoci druhým prostě jenom tak.

 

A my ostatní, kteří neumíme šít nebo nemáme možnost hlídat děti, pomáhejme alespoň tím, že budeme dodržovat vládní nařízení, budeme vycházet jen v nutných případech a když už půjdeme ven, tak si ty roušky zkrátka nasadíme. Děkujeme.

 

Hana Helsnerová

holesov-uvodni.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star