Mimořádné hlášení městského rozhlasu 18. 3. 2020

Na základě rozhodnutí vlády se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území České republiky bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako jsou respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny, a to na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry. Jedná se například o prodejny, lékárny, pošty, úřady, dopravní prostředky hromadné přepravy, chodníky, cyklostezky. Tento zákaz platí od čtvrtka 19. března 2020 do odvolání.

Od čtvrtka 19. března 2020 je vstup do obchodů s potravinami, drogerií a lékáren v době mezi 10. a 12. hodinou vyhrazen pouze seniorům nad 65 let.

Město Holešov nabízí ve spolupráci s Charitou Holešov zajištění výpomoci s realizováním nákupů potřebným seniorům nad 70 let. Objednávku nákupů je možné učinit na telefonním čísle 733 741 907, paní Leona Machálková, koordinátorka dobrovolníků Charity Holešov. Jedná se o nákupy základních potravin a léků. Telefonické objednávky jsou přijímány od pondělí do pátku, od 8 do 12 hodin. Nákup bude proveden a dodán následující den. Pouze objednávky v pátek se budou realizovat v tentýž den. Na stejném telefonním čísle lze dostat i informaci o možnosti získání roušek.

V rámci mimořádných opatření se ruší všechny společenské, kulturní a sportovní akce ve městě. Ruší se také plánované odstávky elektrické energie, které byly vyhlášeny.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star