Holešov se připojí k Hodině Země - připojte se také

Podobně jako v minulých letech se i letos připojí Holešov k „Hodině Země“. V sobotu 28. března 2020 ve 20:30 hodin proběhne celosvětový happening na ochranu klimatu a životního prostředí - Hodina Země (www.hodinazeme.cz). V uvedený čas společnost Technické služby vypnou osvětlení zámku popř. další místa.

Uvědomujeme si samozřejmě tíživost současné situace ve společnosti. Ale věříme, že informování o možnosti, jak dát najevo svoji sounáležitost s ochranou životního prostředí, je také důležité. Mimo jiné se již nyní musíme vyrovnávat s následky změny klimatu, jako je sucho či extrémy počasí.
A v poslední době si plně uvědomujeme, že člověk není všemocný a pánem přírody. Je součástí své Země.
R. Seifert
Další informace
Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, se koná v sobotu 28. března 2020. Ve 20.30 hodin obce na hodinu vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných pamětihodností a lidé zhasnou světla ve svých domácnostech. Účastníci tak dají i letos symbolicky najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou ostatním i sobě, že bychom měli konat.

"Symbolickým zhasnutím městských dominant, místních památek, kanceláří i bytů dáváme najevo, že o velkém problému, kterým je změna klimatu, nejen víme, ale že se na jeho řešení chceme aktivně podílet," vysvětluje důvody pořádání Hodiny Země Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.
Obce, organizace, ale i jednotlivci, kteří chtějí dát najevo, že jim záleží na ochraně životního prostředí, se mohou přihlásit a zapsat do seznamu na webových stránkách Hodina Země (www.hodinazeme.cz
).

Významným dopadem klimatických změn je nedostatek vody. Sucho se stává problémem i u nás. Cílem kampaně je tak mimo jiné upozornit na to, jak naše každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí. Klimatickým závazkem, který mohou obce, instituce i jednotlivci přijmout, jsou tedy i cílené úspory vody. Nejen té, která teče v našich kohoutcích, ale zejména vody spotřebované na pěstování a výrobu potravin. Mezi další závazky obcí patří třeba udržitelná mobilita, úspory energie, podpora veřejné dopravy, rozvoj cyklistické dopravy, výměna kotlů na uhlí, zateplení a využívání obnovitelných zdrojů.
Hodina Země je nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Začala roce 2007 symbolickým zhasnutím opery v Sydney a dnes se připojují miliony lidí na celém světě, aby poukázali na klimatické změny. Do akce je zapojeno 188 zemí, ve kterých se zhasíná přes 18 000 dominant. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.
www.hodinazeme.cz

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star