Otevíráme Rákosníčkovo hřiště

Holešov Společná snaha holešovských obyvatel, institucí, spolků a především maminek se podařila: Výsledkem je nové Rákosníčkovo hřiště pro děti v Holešově. 

Dětské hřiště město a obyvatelé získali díky hlasování v soutěži vyhlášené společnosti LIDL. Společnost dětská hřiště „rozdává“ už od roku 2012 a letos se v kategorii měst od 10 001 do 25 000 obyvatel podařilo uspět i Holešovu. S počtem 16 711 hlasů je ve své kategorii jedním ze tří měst, které hřiště v hodnotě jeden a půl milionu korun získají.

Hrací plocha vyrostla v Americkém parku. „Společnost LIDL má několik podmínek k vybudování hřiště a jednou z nich – i když ne zcela striktní – patří to, že by hřiště mělo být zbudováno do pěti set metrů od prodejny. Další podmínky se týkají přístupu, sítí apod. Z tohoto důvodu směřovalo město vybudování hřiště do Amerického parku, tedy klidové lokality, která je odpočinkovou částí jihovýchodní částí města a v bezprostřední blízkosti prodejny společnosti LIDL,“ upřesnil starosta města Rudolf Seifert.

 

Slavnostní zahájení provozu hřiště se uskuteční v sobotu 29. dubna 2017 od desíti hodin dopoledne.

Společnost LIDL u této příležitosti připravila nejen pro holešovské děti zábavný program s Michalem Nesvadbou z Kouzelné školky. Po desáté hodině v rámci programu promluví i starosta města Rudolf Seifert.

„Moc rád bych poděkoval všem aktivním Holešovákům, kteří se do hlasování zapojili a pomohli získat pro město a především mladé rodiny a naše děti nové krásné hřiště. Jedná se o všechny hlasující, aktivní obyvatele a obyvatelky - kteří vytvářeli skupiny na Facebooku - a podporovali hlasování i dalšími způsoby, jedná se i o instituce města, jako je Mateřské centrum Srdíčko či Středisko volného času, které nabádaly k hlasování své příznivce. Jedná se také o pracovníky odboru kultury MěÚ Holešov, kteří využívali všech možných informačních kanálů k propagaci a k hlasování a tím i k posílení neutuchajícího optimismu v této etapě rozhodování. Je skutečně velmi pozitivní a inspirující, když se lidé ve městě a snad i v okolí dokáží takto spojit. Velké a hlavní poděkování kromě toho patří i polečnosti LIDL za jejich projekt a podporu aktivního využití volných chvil dětí a mladých rodin,“ dodal starosta.

Jana Rohanová

lidl-ucho-denik-43x80-rakosnicek-holesov.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star