Je třeba mezi sebou šířit optimismus

Vážení přátelé, milí Holešováci,

 

nouzový stav přetrvává a bude pokračovat přes Velikonoce a asi až do konce dubna. Z tohoto důvodu je třeba stále dodržovat opatření vyhlášená Vládou ČR a dbát na bezpečnost svou i svých blízkých a spoluobčanů v našem městě a regionu.

Situace je nepříjemnější o to více, že začínají krásné jarní dny a je třeba trávit čas na čerstvém vzduchu a v přírodě či na zahrádkách. Rozhodně to dělejte a pohybujte se! To je nejlepší prostředek na posílení imunity.

Přitom ale nezapomínejte na všechna opatření, která mohou pomoci k zamezení šíření virových nákaz.

 

Město Holešov ve spolupráci se spolu se svými organizacemi i dalšími subjekty snaží rozšiřovat dobrou atmosféru v našem městě a z tohoto důvodu jsme trochu upravili webové stránky města a tím chceme umožnit informování o důležitých věcech, ale také posílit sounáležitost našeho společenství a našeho města i regionu. Jako první se zapojila Městská knihovna, která alespoň tímto způsobem bude informovat o důležitých výročích a nebo upozorňovat na zajímavé knihy a publikace, které v našem městě vyšly. Či krásným čtením nám přiblíží historii i pověsti z našeho kraje. Zapojí se i další subjekty tak, abychom sami byli schopni se informovat a posilovat se v těchto nelehkých chvílích. Pokud máte něco zajímavého, čím byste mohli nebo chtěli potěšit své blízké a spoluobčany, pošlete odkaz nebo nahrávku na adresy: hana.helsnerová@holesov.cz, petr.chvátal@holesov.cz nebo rudolf.seifert@holesov.cz.

 

A nyní několik základních informací z města:

V pátek 3. dubna byl zahájen Technickými službami svoz biologického odpadu. Informace o dalších termínech získáte na internetové adrese Technických služeb Holešov nebo většina obyvatel, kterých se svoz týká, obdrželi harmonogramy svozu do schránek.

Často se setkáváme s dotazy, kdy bude zprovozněn sběrný dvůr TS. Zatím byl uzavřen z důvodu bezpečnosti pracovníků služeb (důvodem je skutečnost, že případná karanténa by mohla ochromit chod organizace do té míry, že by nebylo možno vyvážet odpady a provádět i jejich pravidelné svozy).

Ale město je dohodnuto s vedením TS, že po Velikonocích bude sběrný dvůr otevřen (zatím není stanoven den) tak, aby obyvatelé města mohli potřebné odpady vyvážet. Z tohoto důvodu prosíme občany města, aby ještě několik dnů vydrželi a odpady i biologické odpady zatím nevyváželi a počkali na zprovoznění sběrného dvora.

V době nouzového stavu se naplatí parkovné na veřejných parkovištích a také se nevybírají poplatky za zábor veřejného prostranství.

 

Kulturní a společenské pořady: Samozřejmě platí veškeré opatření Vlády ČR o zákazu shromažďování a nutnosti dodržování ochranných opatřeních.

To znamená, že veškeré kulturní a společenské pořady jsou zrušeny a můžeme už asi říci, že do konce dubna tomu tak bude. Největším problémem asi jsou a budou Velikonoce. Je dobré si uvědomit, že je třeba chránit sebe i své blízké – to znamená při rodinných návštěvách a třeba i „šibačce“. Mysleme na to, prosím.

Již evidujeme dotazy, zdali proběhnou některé velké společenské akce. Zdali proběhne Regata v avizovaném termínu, nedokážeme stoprocentně říci, ale asi bychom s variantou možného odložení měli počítat (tedy, že může být přesunuta na podzimní termín). Jen uvedu, že společnost Velryba již má připraven zářijový termín, ale hodlá festival v Holešově letos jistě udělat. Obdobně to je i s bikemaratonem Drásal. Ale o všech akcích budete informováni, a to hned, jak bude město znát rozhodnutí pořadatelů.

Ve vztahu k Velikonocům a tomuto svátečnímu času ještě dodáme, že na stránkách Římskokatolické farnosti Holešov můžete sledovat přímé přenosy mší sv. (faraholesov.tk). Tímto způsobem bude možné sledovat i dění ve velikonočním týdnu.

 

Investiční akce:Město rozhodně nemá v úmyslu zatím pozastavit nebo rušit naplánované investice. Probíhá oprava náměstí sv. Anny, bude zahájena oprava chodníku v Masarykově ulici - kolem Pivovaru - oprava fasády 1. ZŠ, budování dětských hřišť, oprava veřejného osvětlení, budování některých parkovišť atd. A to, i když již nyní víme, že daňové příjmy státu a tím i města budou letos znatelně nižší.

 

Vážení a milí spoluobčané, dovolte, abychom vám poděkovali za disciplínu a dodržování všech ochranných nařízení, sounáležitost i pomoc druhým. Těch, kteří si poděkování zaslouží je skutečně mnoho – sociální pracovníci v terénu i v CpS a DPS, policisté, hasiči, prodavačky a prodavači, společenské organizace a jednotliví ochotní aktivisté, zásobovací společnosti, veškerý soukromý sektor a všechny firmy, jež pokračují ve své činnosti a zaměstnávají spoluobčany, poděkování patří všem ochotným tvůrcům roušek a dalších potřebných ochranných prvků, nebo těm, jež třeba upletou „tatary“ a nechají je pro kolemjdoucí na lavičce.

Je totiž třeba mezi sebou šířit optimismus :-)

Krásné jarní dny…

 

Rudolf Seifert

spolecne-to-zvladneme.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star