V Holešově budou vybudována tři nová dětská hřiště

Tisková zpráva ze dne 22. 4. 2020

 

Holešov – Hned na tři nová hřiště se mohou v brzké době těšit děti z Holešova a okolí. Dvě z nich vyrostou přímo v Holešově a jedno v Dobroticích. Vděčíme za to mimo jiné také solidnímu jednání společnosti Kaufland, která dostála svému slovu a finančně přispěla na prospěšnou stavbu. Částku 1,5 milionu korun tedy dle dohody využijeme na prospěšné projekty, kterými bude vybudování dětských hřišť.  Tyto peníze byly původně určeny jako příspěvek na kruhový objezd u Gymnázia, tato stavba ale byla nakonec z časových důvodů celá pokryta z finančních prostředků města za spoluúčasti Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Právě v těchto dnech startuje výstavba hřiště na Havlíčkově ulici. Toto hřiště bude vůbec prvním v Holešově, které bude mít speciální povrch - barevnou litou pryž včetně grafiky. Náklady na vybudování činí více než 800 tisíc korun. Dalším v pořadí bude hřiště ve Všetulích, u kterého jde zatím o přípravnou fázi. „Bude se jednat o hřiště menší, avšak plnohodnotné,“ uvádí starosta města Rudolf Seifert. Posledním projektem pak bude hřiště v Dobroticích, kde proběhne dofinancování ze strany osadního výboru. Tento projekt je také teprve v přípravě, měl by však být realizován ještě v letošním roce. 

Starosta města Holešova Mgr. Rudolf Seifert tímto děkuje společnosti Kaufland za seriózní jednání a poskytnutí financí, které budou využity na tyto přínosné účely.

 

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

hriste-havlickova.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star