Hlášení městského rozhlasu 26. - 27.4.2017

Městský úřad varuje a upozorňuje občany, aby pokud možno neotevírali a nekomunikovali s podomními prodejci, kteří je navštíví. Podomní prodej je v Holešově zakázán a i v dnešních dnech se vyskytly osoby, které pod zástěrkou podomního prodeje obtěžují občany a je i podezření na jejich trestnou činnost.

Tradiční Stavění máje se uskuteční na náměstí Dr.E.Beneše v pátek 28. dubna. Od 15,00 hodin budou atrakce pro děti, hudební program a samozřejmě bohaté občerstvení, průvod s májem vyjde od fary v 17,00 hodin. Na náměstí vystoupí cimbálová muzika Rusavjan a po ní Holešovská muzika.

Slet čarodějnic pořádá Středisko volného času TyMy na zahradě střediska v pátek 28. dubna od 17,00 hodin. Můžete se těšit na soutěže, hádanky, opékání špekáčků. Vstupné 20,– Kč

Tradiční Filipojakubská noc na tvrzi Kurovice se uskuteční v sobotu 29. dubna od 17,00 hodin. Hrát bude historická hudební skupina Rabussa, zakouzlí čaroděj CAVE a budou připraveny hry pro malé čaroděje a čarodějky. Vstupné dobrovolné.

Požehnání cyklistům, s následným cyklistickým výletem do Záhlinického pivovaru pod vedením starosty města Holešova, se bude konat v pondělí 1. května od 9,00 hodin před vchodem do farního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Roztančené náměstí - velké taneční setkání na náměstí Dr.E.Beneše pořádá v rámci Mezinárodního dne tance Parlament dětí a mládeže a TyMy centrum Holešov v pondělí 1. května od 14,00 hodin. Při nepříznivém počasí se akce uskuteční v tělocvičně TyMy centra.

Velký holešovský jarmark proběhne jako součást Dnů města Holešova v sobotu 13. května dopoledne na náměstí Dr.E.Beneše. Na pódiu vystoupí skupiny Rabussa, staročeská skupina Srdíčko, renesanční soubor Veronika z chorvatského Desiniče, Holešovská muzika a skupina vojenské historie Kroměřížští ostrostřelci. Prodejci řemeslných výrobků a farmářských potravin mají umístění stánku na náměstí zdarma, za použití elektrické energie se vybírá poplatek 150,- Kč za stánek.

Tradiční rybářské závody pořádané Moravským rybářským svazem, pobočným spolkem Holešov, se letos konají dopoledne v sobotu 20. května na holešovských rybníčcích.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star