Nouzový stav ještě nekončí, rozvolňování probíhá postupně

První vlnu rozvolňování si mnozí vyložili po svém, a tak se strážníci Městské policie Holešov o víkendu nestačili divit, na jaké prohřešky narazili. Je sice povoleno prodávat občerstvení prostřednictvím výdejových okének nebo prodej jídla s sebou, avšak konzumace nápojů na veřejnosti v místě jejich prodeje je povolena pouze v nezbytně nutných případech. Strážníci i přesto byli svědky posedávání na zahrádkách, kde se sdružovalo více osob, které nedodržovaly rozestupy, a vzhledem k požívání občerstvení nebyly ani používány roušky. Všem je jasné, že pivo přes roušku pít nejde, ale dodržet u toho ostatní nařízení jistě možné je. Provozovatel by také měl aktivně zabránit tomu, aby se u jeho stánku či výdejového okénka lidé nesdružovali. Pro potřeby nezbytného občerstvení, jedná-li se o potraviny určené k bezprostřední konzumaci, by se konzumenti měli vzdálit za účelem jejich konzumace od prodejny, výdejového okénka apod. alespoň 10 metrů.

Strážníci MP mimo jiné po nocích rozhánějí hloučky lidí, kteří tato a další nařízení opakovaně nerespektují. Apelují proto na občany, aby se nad svým chováním zamysleli. První víkend byl takovou zkouškou, jak si s rozvolňováním lidé poradí, proto byly přestupky prozatím řešeny domluvou. Pro další dny už strážníci přistoupí k tvrdším postupům, jakými jsou blokové pokuty nebo předání příslušnému správnímu orgánu.

Žádáme proto všechny občany, aby to ještě vydrželi a dodržovali veškerá vládní nařízení. Děkujeme za pochopení i součinnost.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star