Hlášení městského rozhlasu 29. - 30. 4. 2020

Město Holešov připravilo pro všechny občany na pátek 1. května „Májové vyhrávání“ v Holešově. Dopoledne bude hrát dechová Holešovská muzika, která zahájí v 8,00 hodin hudebním budíčkem před Centrem pro seniory. Od 8,30 bude vyhrávat u kašny na náměstí Dr. E. Beneše. Na tomto místě se v 9,00 hodin uskuteční slavnostní žehnání cyklistům, koloběžkářům a inlinistům. Holešovská muzika bude  potom pokračovat k Domu s pečovatelskou službou na Novosadech (v 9,30 hodin), k monobloku na Novosadech (10,00 hodin), na sídliště U Letiště (v 10,45 hodin) a své koncertování zakončí u pomníku T.G.Masaryka proti supermarketu Lidl v 11,30 hodin. V odpoledních hodinách se uskuteční koncert žesťového souboru Brass Q, složeného ze špičkových hudebníků, který bude troubit ve 13,00 hodin z oken městské knihovny na náměstí Dr.E.Beneše, od 13,45 hodin z věže farního kostela, od 14,30 hodin z balkonu holešovského zámku a od 15,15 hodin z balkonu Městského úřadu Holešov.  Srdečně zveme všechny občany Holešova na tyto malé koncerty a současně prosíme o dodržování základních hygienických pravidel – skupiny posluchačů nesmí přesáhnout 10 osob, mezi skupinami musí být vzdálenost minimálně 2 metry, všichni musí mít nasazené roušky a pokud mohou, je lepší poslouchat z oken.

Ve středu 6. května si připomeme 75. výročí osvobození Holešova z nacistické okupace. V 10,00 hodin položí vedení města květiny k pamětní desce pilotů RAF na budově 1. Základní školy ve Smetanových sadech a poté na pomníčky osvobození a obětí nacismu ve Všetulích, v Količíně, v Rymicích, v Tučapech a v Dobroticích. V 16,00 hodin se uskuteční slavnostní položení květin u pomníku osvobození na holešovském hřbitově na Grohově ulici. Ve 20,00 hodin uspořádají žáci hudebního oboru  Základní umělecké školy F.X. Richtera Holešov Balkonový koncert žáků ZUŠ, kdy postupně zahrají z oken, balkonů a zahrad napříč městem Holešovem, takže si budete moci vyslechnout hudbu z pohodlí domova, stačí otevřít okno. Pro všechny aktivity 6. května platí stejná hygienická pravidla jako pro aktivity Májového vyhrávání.  

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v úterý 5. května od 7,30 do 16,45 hodin v ulici Tovární č.p. 1839,  ve středu 6. května od 7,30 do 13,39 hodin v místní části Tučapy a v pondělí 18. května od 7,30 do 12,30 hodin  v pěti domech na ulici U Letiště .  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star