Mateřské a základní školy stále nemají jasno

Dnešní doba s sebou přináší mnohé otazníky a odpovědi se hledají jen těžko. Jasno nemají ani ředitelky a ředitelé Mateřských a Základních škol v Holešově, Střediska volného času ani Ústřední školní jídelny. Bez přesných pokynů od vlády není možné plánovat, jak postupovat při otevření nebo neotevření svých zařízení. Dnes proběhla porada zástupců města s již zmíněnými řediteli a ředitelkami, na které byly projednávány různé možnosti postupů, a zmíněna byla možná úskalí, která by mohla nastat.

Pokud bychom se momentálně zabývali pouze otevřením Mateřských škol, je třeba si uvědomit, že by se děti nevyhnuly mimořádným opatřením, jakými je například nepřetržité používání roušek (několik kusů na den), samozřejmostí by pak byly zvýšené nároky na hygienu a nutnost dodržování dostatečných rozestupů mezi žáky. Pravděpodobně by rodiče neměli povolen přístup do budovy školky, děti by tedy učitelkám předávali venku.  Doposud však není zpracován žádný manuál, dle kterého by zařízení měla postupovat. Všechny tyto náležitosti a postupy musí nejdříve zveřejnit vláda. Problém by mohl nastat také se stravováním. Na druhou stranu jsme si vědomi, že mnozí rodiče by možnost umístění dítěte do školky uvítali.

Do doby než tedy bude vydán určitý prováděcí dokument, bylo rozhodnuto, že v Holešově nejdříve zmapujeme, jak velký je zájem o umístění dítěte do MŠ, a za jakých podmínek by rodiče děti do MŠ posílali.

Proto prosíme všechny rodiče dětí, které navštěvují holešovské mateřské školy, aby do konce příštího týdne, tedy do 7. 5. 2020, nahlásili jednotlivým ředitelkám zařízení, zda by, v případě otevření Mateřské školy, děti do školky přiváděli.

MŠ Sluníčko, Havlíčkova slunicko-hol@seznam.cz

MŠ Radost, Grohova grohova@ms-radost.cz

MŠ Masarykova info@ms-masarykova.cz

 

Děkujeme za zvážení situace a vaši součinnost.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star