Muzikanti vylákali lidi na balkony i do ulic Holešova

Když sváteční deštivé ráno proťaly tóny dechových nástrojů, začala se otevírat okna a na balkon začali vycházet potěšení senioři, byl to jeden z nejhezčích zážitků posledních dnů. Postarali se o něj muzikanti Holešovské muziky, kteří se dnes dopoledne vydali napříč Holešovem, aby potěšili všechny, kteří se už dlouho nedostali do společnosti a nemohli si užít žádný kulturní zážitek. I přes mírnou nepřízeň počasí zahráli muzikanti na všech plánovaných i neplánovaných stanovištích. Na všech místech se setkali s vlídným přijetím a odměnou jim byl zasloužený potlesk z balkonů. Děkujeme muzikantům za to, že Holešov po dlouhé době ožil. Děkujeme také SDH Holešov a panu starostovi za přepravu muzikantů z místa na místo. 

Májové vyhrávání pokračovalo odpoledním představením dechového kvintetu Brass Q, který hrál z balkonů, věže i oken městských budov. Potěšili jsme se tak krásným hudebním pásmem, které znělo v blízkosti Městské knihovny, farního kostela, zámku i Městského úřadu.

Poděkování patří všem skvělým hudebníkům i všem, kteří tento krásný projekt, jenž pro své občany připravilo město Holešov, podpořili. Doufáme, že jsme přinesli radost do mnoha domácností, a že jsme se tak společně hezky naladili na lepší časy, na které už se pomalu začíná blýskat. 

 

Hana Helsnerová

foto: Hana Helsnerová, Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star