Začínají komentované prohlídky kostelů zdarma

Prohlídky se konají každý víkend a státní svátky až do konce září. Průvodci rádi provedou návštěvníky farním kostelem Nanebevzetí Panny Marie s unikátní Černou kaplí nebo trinitářským kostelem sv. Anny poblíž zámku. Každou první sobotu v měsíci je navíc otevřena jedinečná pohřební kaple sv. Kříže ve Smetanových sadech. Prohlídky začínají vždy po příchodu návštěvníků. Více na: www.cirkevni-pamatky-holesova.webnode.cz.

Prohlídky v pracovní dny / školní skupiny
Po domluvě rádi provedeme zájemce i v pracovní dny, stačí se domluvit na tel. č. 606 410 819 nebo e-mailu: OtevreneBranyHolesov@seznam.cz. Prohlídky dále doporučujeme i školním skupinám, kdy průvodce přizpůsobí výklad věku příchozích. Všechny prohlídky jsou vždy zdarma.

Nový web otevřených bran – novinka roku 2017
Kromě holešovských kostelů můžete zdarma s průvodcem navštívit i jiné kostely ve Zlínském kraji. Letos vznikl nový web, který přehledně seznamuje s prohlídkovými místy a časy. Naplánujte si tedy nějaký výlet s prohlídkou zdarma. Odkaz: www.otevrenebrany.cz

Návštěvnost
Zájem o komentované prohlídky má stoupající tendenci. Doposud jsme provedli více než 20 300 návštěvníků. V loňském roce (23.8.2016) k nám zavítala například i tříčlenná skupina zástupců z organizace UNESCO, kteří si s velkým zaujetím prohlédli farní kostel s Černou kaplí včetně 400 let starých zvonů. Vzhledem k velkému počtu zapojených kostelů do projektu Otevřené brány se loňská celková návštěvnost ve všech kostelích vyšplhala až na rekordních 241 000 lidí, což je o 100 000 návštěvníků více než v roce předchozím.
    
Využijte tedy této příležitosti a nechte se unést uměním našich předků. Těšíme se na setkání s Vámi.

Leták Otevřené brány Holešov 2017 [JPG, 446 kB]

Leták kaple svatého Kříže [JPG, 559 kB]

Mgr. Radka Procházková
koordinátorka prohlídek v Holešově

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star